wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nagrody Zarządu Powiatu w Jaśle dla zasłużonych nauczycieli i pedagogów

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zarząd Powiatu w Jaśle, jak co roku, nagrodził zasłużonych nauczycieli i pedagogów. Nagrody, w sali konferencyjnej jasielskiego starostwa, otrzymało 12 osób.

Wręczając nagrody Starosta Jasielski Adam Pawluś życzył wyróżnionym skutecznego działania oraz wszystkiego, co daje poczucie zadowolenia z pracy zawodowej, jak również wiele satysfakcji i społecznego uznania z tytułu wychowywania i kształcenia młodego pokolenia:

Jesteście najlepszymi nauczycielami w swoich szkołach i jest mi niezwykle miło, że mogę się z Państwem spotkać. (…) Zawód nauczyciela jest niezwykle ważny, ponieważ to Wy kształtujecie postawy młodych obywateli naszego społeczeństwa. Moje pokolenie – pokolenie starszych już odchodzi, natomiast nasze miejsce zajmą młodzi ludzie, którzy muszą mieć dobre przygotowanie, żeby dbać o Polskę – naszą Ojczyznę. Dlatego na Was spoczywa wielka odpowiedzialność, bo musicie właściwie ukształtować młodzież. Wpoić im najważniejsze wartości, takie jak uczucie patriotyzmu i miłości do naszego regionu. (…) Ja też staram się przybliżać młodzieży zwyczaje naszego regionu i jego historię. Stąd, w maju, organizowane są rajdy szlakiem konfederatów barskich w Ożennej, a w listopadzie – rajdy na Górę Liwocz. To jest takie połączenie turystyki z patriotyzmem i z lokalnym rozpoznaniem historycznym. Podobne znaczenie mają uroczystości, które organizujemy z okazji ważnych wydarzeń i rocznic historycznych. Staramy się tak je organizować, żeby każda szkoła brała w nich udział i to nam się udaje. Mamy dużo młodzieży w klasach mundurowych i to mnie bardzo cieszy. To świadczy o tym, że młodzież stara się myśleć o przyszłości w kontekście dbania o bezpieczeństwo Ojczyzny – służąc w służbach mundurowych. – mówił do nauczycieli Starosta Jasielski Adam Pawluś.

W gronie uhonorowanych pedagogów znaleźli się nauczyciele z następujących szkół:

 • Agnieszka Śliwa – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaśle,
 • Iwona Bartoszewicz- II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,
 • Beata Sokołowska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle,
 • Edwin Bebło – Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle,
 • Zdzisław Świątek – Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Jaśle,
 • Celina Płoskonka – Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle,
 • Artur Gałuszka – Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach,
 • Elżbieta Piwowarska – Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle,
 • Zbigniew Głowacki – I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,
 • Elżbieta Sokołowska – Zespół Szkół Nr 4 w Jaśle,
 • Marzena Olbrot – Zespół Szkół Technicznych w Jaśle,
 • Tomasz Dybaś – Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Jaśle.

Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym pedagogom i pracownikom administracji i obsługi placówek oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy życzenia wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz szacunku ze strony uczniów i ich rodziców.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły