wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Muzyka Karpat w Muzycznym Bunkrze

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Muzyka Karpat zabrzmiała podczas kolejnego koncertu z cyklu „Muzyczny Bunkier”. Tym razem w ostatni piątek lutego w Jasielskim Domu Kultury wystąpił Duet Gajda.

Podróż artystów w różne rejony Karpat rozpoczął utwór łemkowski „Czom ty ne pryjszoł”. Nie zabrakło również muzyki wielu narodowości, jakie dawniej zamieszkiwały tereny bieszczadzkich gór, przybyli mogli usłyszeć również melodie: bojkowskie, żydowskie, słowackie, czy góralskie. Muzycy przedstawili wszystkie kompozycje we własnych aranżacjach. Utwory spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy. Intymny charakter wydarzenia sprawił, że publiczność chętnie wchodziła w interakcje z artystami.

Muzyka Karpat w Muzycznym Bunkrze 3

Duet Gajda, tworzy rodzeństwo Małgorzata i Sebastian Gajdowie, którzy już od najmłodszych lat razem grają. Małgorzata gra na skrzypcach i śpiewa, a Seweryn gra na akordeonie guzikowym. W 2013 roku muzyk został mistrzem świata w grze na akordeonie.  Muzycy mają na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Wystąpili również w ostatniej edycji programu „Mam talent”. Koncertują w kraju i za granicą.

pch (JDK)

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły