wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Msza Święta z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie

Wyróżnione

Ks. Damian Ziemba
Ks. Damian Ziembahttps://zyjacewangelia.pl/
"Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!" (2 Tm 2,3); "Trzymajcie się mocno Słowa Życia" (Flp 2,16)
- Reklama -

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie rozpoczynamy co miesięczne Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Będzie je sprawował ks. Damian Ziemba, który otrzymał na to zgodę i błogosławieństwo Ks. Biskupa Jana Wątroby, wraz z grupą Odnowy w Duchu Świętym EMAUS działającą przy naszej parafii. Są one skierowane do małżeństw, ponieważ skupiamy się w nich, jako wspólnota Kościoła na prośbach o cud poczęcia dla małżeństw oraz o Boże błogosławieństwo prosząc o szczęśliwe przyjście dziecka na świat.

Takie nabożeństwa będą odbywały się w drugi czwartek miesiąca w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30, które będzie prowadzić nasza parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EMAUS. W czasie tej modlitwy będzie można również skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania, kapłani będą spowiadać, aby przeżyć Mszę Świętą i modlitwę w stanie łaski uświęcającej. Następnie o godz. 18.00 będzie Msza Święta z czasie której zachęcamy, aby przystąpić do Komunii Świętej z tą właśnie intencją. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczniemy nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, zakończone indywidualnym błogosławieństwem udzielanym każdemu małżeństwu osobiście.

Czy trzeba przyjść na to nabożeństwo razem, jako małżeństwo? Czy jest potrzebna obecność dwóch osób? Nie. Można przyjść samemu i modlić się. Przez jedność Sakramentu Małżeństwa modlitwa oddziaływa na małżeństwo. Zachęca się jednak, aby w tym czasie współmałżonek bądź współmałżonka w swoim miejscu również pomodliły się w tej intencji.

Czy takie nabożeństwo jest tylko dla małżeństw? Nie. Jesteśmy wspólnotą Kościoła, więc jako wspólnota mamy się wspierać. Zarówno dorośli, dziadkowie, jak i dzieci. To nabożeństwo dla wszystkich, ale o konkretnym celu: modlitwy o cud poczęcia i szczęśliwie przyjście dziecka na świat.

Zachęcamy zwłaszcza te rodziny, które zabiegają o to, aby w ich małżeństwie zostało poczęte dziecko i kobiety, które już są w stanie błogosławionym, by pomodlić się nad nimi i je pobłogosławić.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły