wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Motorowerem, rowerem i hulajnogą elektryczną na „podwójnym gazie”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegły weekend na drogach powiatu jasielskiego do kontroli drogowej zostało zatrzymanych 5 kierujących. Wszyscy zdecydowali się poruszać swoimi pojazdami mimo, że wcześniej pili alkohol.

W piątek przed godz. 20-stą w Osobnicy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Simson. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że wobec 58-latka został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Jaśle. Motorower został usunięty na strzeżony parking.

Również w piątek przed północą w Przysiekach, patrol jasielskiej drogówki ujawnił kierującego hulajnogą elektryczną, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w sobotę, mundurowi w trakcie pełnienia służby na drogach w Osobnicy, Łubnie Opacym i Jaśle, ujawnili 3 nietrzeźwych rowerzystów. Wśród nich niechlubnym rekordzistą okazał się 29-latek, który w Osobnicy kierował rowerem mając w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu.

Kierujący motorowerem będzie odpowiadał teraz przed sądem za popełnione przestępstwo, natomiast pozostali kierujący za wykroczenia.

Policja przypomina:

art. 178a. kk

§1 Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§4 Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 87 kw

§1 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

§1a Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.

§2 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.

§3 W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

§4 W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły