wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Motocyklista przekroczył podwójną ciągłą i wyprzedzał na wzniesieniu. Nie miał prawa jazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci zatrzymali w Nowym Żmigrodzie motocyklistę, który przekroczył podwójną ciągłą i wyprzedzał przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania motocyklem.

W minioną sobotę, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, podczas patrolowania drogi wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach zauważyli motocyklistę, który kierując hondą nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej, a następnie zdecydował się naruszyć zakaz wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem w miejscowości Łężyny.

W trakcie interwencji okazało się, że mieszkaniec gminy Osiek Jasielski ma zatrzymane prawo jazdy, a ponadto nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykla kategorii A. Policjanci zdecydowali się pouczyć 31-latka za nie zastosowanie się do znaku poziomego P-4, natomiast za wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1000 zł i 10 punktów karnych. Pojazd, którym się poruszał został usunięty na strzeżony parking.

Za kierowanie motocyklem z zatrzymanym prawem jazdy oraz bez wymaganych uprawnień mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu nie mając do tego uprawnienia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły