wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Most łączący dwa powiaty oficjalnie oddany do użytku!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 4 kwietnia 2024 r., uroczyście oddano do użytkowania most, którego powstanie było możliwe dzięki współpracy czterech samorządów: powiatów jasielskiego i tarnowskiego, oraz gmin Skołyszyn i Święcany.

Poprzedni, drewniany most, był w bardzo złym, wręcz krytycznym stanie i zdecydowanie wymagał rewitalizacji. Nowy przepust, łączący nie tylko dwa powiaty, ale również dwa województwa, powstał w ramach zadania pn: „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. wojew. – Czermna w km od 12+163 do 12+214 oraz drogi powiatowej Nr 1414K Jabłonica – gr. wojew. – Czermna w km od 12+214 do km 12+250 wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową w jego lokalizacji przepustu w km 12+211 w miejscowościach Jabłonica i Czermna”. Zakres prac, którego owocem jest powstanie 12-metrowego mostu, z jezdnią o szerokości 6 m oraz poboczami, obejmował między innymi: rozbiórkę istniejącego mostu, wykonanie nowej konstrukcji przepustu, umocnień koryta potoku, oraz rozbudowę dwóch dróg powiatowych Nr 1829R oraz Nr 1414K, w ramach dojazdu do obiektu.

Wicestarosta Tarnowski, Jacek Hudyma podkreślił, że dzięki wsparciu otrzymanemu od Polskiego Rządu i dobrej współpracy samorządów udało się zrealizować tą ważną inwestycję oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jej realizacji.

Najważniejsze, że została ukończona i może służyć mieszkańcom obu powiatów. – podkreślił wicestarosta Tarnowski.

Mosty łączą nie tylko dwa brzegi rzeki, ale łączą też ludzi! – zaznaczył Adam Pawluś – starosta jasielski. Zauważył również, jak ważne jest podejmowanie współpracy między samorządami, dzięki której ta, długo wyczekiwana przez mieszkańców i niezwykle potrzebna, inwestycja została zrealizowana. Gospodarz Powiatu Jasielskiego podziękował za wspólną pracę samorządom oraz wyraził nadzieję na podejmowanie kolejnych wspólnych inicjatyw, które z pewnością wpłyną na poprawę warunków życia i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Wszyscy mamy w sercu Polskę! I chcemy tą Polskę uczynić silną i wspaniałą! – zaapelował do zgromadzonych.

W swojej przemowie wyraził także podziękowania dla Polskiego Rządu, Parlamentarzystów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do pozyskania środków na realizację tej inwestycji.

Bardzo cieszę się, że w tak przyjemnych okolicznościach możemy się dzisiaj spotkać, żeby celebrować odbiór tego mostu, który jest może niewielkim odcinkiem , ale jakże ważnym dla mieszkańców tych dwóch powiatów. – podkreśliła Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.

Ponadto, wszyscy zgromadzeni na uroczystości goście, zgodnie stwierdzili, że realizowana inwestycja jest nie tylko bardzo potrzebna i z pewnością ułatwi życie mieszkańcom, ale przede wszystkim pokazuje ona, że współpraca między samorządami, między powiatami łączy i pozwala na stworzenie wielu niezbędnych i ważnych przedsięwzięć.

Wartość zadania opiewała na kwotę 2 097 736,62 zł przy dofinansowaniu z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości 1 500 000 zł. Pozostała suma została uzupełniona z wkładu własnego zarówno Powiatu Tarnowskiego jak i Powiatu Jasielskiego w wysokości po 209 207, 82 zł oraz Gmin Skołyszyn i Szerzyny w wysokości po 89 660, 49 zł.

Most łączący dwa powiaty oficjalnie oddany do użytku!

W wydarzeniu wzięli udział: Anna Pieczarka – poseł na Sejm RP, Wojciech Skruch – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Adam Pawluś – starosta jasielski, Anna Nigborowicz – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle, Jacek Hudyma – wicestarosta Tarnowski, Grzegorz Gotfryd – wójt Gminy Szerzyny, Maciej Sokólski – zastępca wójta Gminy Szerzyny, Bogusław Kręcisz – wójt Gminy Skołyszyn, Dariusz Łyszczarz – przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn, Mariusz Słota – przewodniczący Rady Gminy Szerzyny, Piotr Górski – wiceprzewodniczący Rady Gminy Szerzyny, Michał Mitoraj – wiceprzewodniczący Rady Gminy Szerzyny, Wacław Sychta – przedstawiciel Rady Powiatu Tarnowskiego, Katarzyna Kaszowicz – dyrektor PZD w Jaśle, Zbigniew Brączyk – członek Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z siedzibą w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
z gminy
5 kwietnia, 2024 19:43

Tak powinna wyglądać współpraca miedzy starostami i wójtami. Jeśli się wspólnie pracuje bez głupich politycznych podziałów to można wszystko osiągnąć.

comment image

Last edited 1 miesiąc temu by z gminy
- Reklama -

Ostatnie artykuły