Koncert Bieszczady bez granic - Jasło

Już po raz XIII na przełomie stycznia i lutego w Sanoku odbyło się Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Po raz siódmy delegacja muzyczna Forum przyjechała do Jasła z koncertem, który odbył się 7 lutego (środa) w Jasielskim Domu Kultury.

Koncert Bieszczady bez granic - JasłoJasielscy wielbiciele muzyki fortepianowej mieli okazję do posłuchania utworów Jana Sebastiana Bacha, Franciszka Liszta, Sergieja Rachmaninowa i Fryderyka Chopina, w wykonaniu pięciu młodych, niezwykle utalentowanych pianistek uczestniczących w tegorocznym Forum.

Koncert Bieszczady bez granic - JasłoKoncert Bieszczady bez granic - JasłoKoncert Bieszczady bez granic - Jasło

Koncert zapowiedział Piotr Chojecki, prowadził występujący w roli gospodarza Jerzy Machowski, a zagrały: Sofia Chekanovska, Gabriela Bartnowska, Julia Bartnowska, Katarzyna Gabryś i Olena Mozil

Koncert Bieszczady bez granic - JasłoKoncert Bieszczady bez granic - JasłoTo był krótki koncert, ale pianistki naprawdę wspaniałą technikę zaprezentowały. Mieliśmy okazję spotkać się w innym świecie i tylko żałuję, że tak mało osób wybrało się w tę wspaniałą podróż muzyczną, w którą panie nas zabrały – powiedział na zakończenie dyrektor JDK Janusz Szewczyk, dziękując artystkom za serce i pasję włożone w wykonanie utworów oraz publiczności za przyjście na koncert pomimo mrozu.

Koncert Bieszczady bez granic - Jasło

JDK – st

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wprowadzić imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.