wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Młodzi jasielscy aktorzy podbili serca publiczności!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Młodzi i utalentowani, obdarzeni poczuciem humoru i niebywałą energią sceniczną aktorzy Młodzieżowego Teatru Jasielskiego Domu Kultury, podbili serca jasielskiej publiczności.

A wszystko za sprawą sztuki ,,Humory na amory” w reżyserii Grażyny Żygłowicz, która przeniosła widzów w zabawny, czasem trudny do zrozumienia świat relacji damsko-męskich.

Pod względem aktorskim, spektakl prezentował wysoki poziom. Cieszę się, że sztukę wystawiono na scenie Jasielskiego Domu Kultury, ponieważ bardzo lubię tu wracać. Wspaniale się bawiłam. Spektakl pełen humoru. Cudownie, że sięgnięto do kilku komedii Aleksandra Fredry, który pisząc swoje dzieła chciał rozbawić widza – powiedziała Pani Renata, która zasiadała na widowni.

Młodzi jasielscy aktorzy podbili serca publiczności!
Fot. JDK

Spektakl stanowił efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu i kończy działalność grupy w składzie: Grażyna Żygłowicz, Aleksandra Rak, Anika Koba, Karolina Zabawa, Laura Gondek, Michalina Błoniarz, Natalia Żegleń, Oliwia Cebula, Patrycja Zoła, Zuzanna Bernacka, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski.

Obchodzimy w tym roku, Rok Aleksandra Fredry, więc dla nas logicznym było wzięcie na warsztat coś wielkiego mistrza i komediopisarza i spróbować z klasyką. Spotykaliśmy się praktycznie od czerwca, wtedy rozpoczynaliśmy pierwsze przymiarki, podejścia do ról, jak to wszystko ugryźć. U mnie aktorstwo było zawsze na pierwszym planie. Już w zerówce wygrałem swój pierwszy konkurs recytatorski i od tego momentu, zaczęło mnie to wciągać bardziej. Z czasem zacząłem odkrywać scenę, ile można emocji tam z siebie dać i przekazać je ludziom. Nadal rozwijam swoją pasję. Jestem już studentem drugiego roku aktorstwa w Krakowie na Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Nie mogę się już doczekać zajęć, spotkania ze swoimi kolegami z roku i zdobywania nowej wiedzy, nowych doświadczeń i nowych przygód – mówił Jonatan Maciejowski, odtwórca jednej z głównych ról w spektaklu ,,Humory na amory’’.

Młodzi jasielscy aktorzy podbili serca publiczności!
Fot. JDK

Ciepłe słowa, pełne uznania i wdzięczności za wspaniale przygotowaną sztukę i ponad trzyletnią pracę z młodzieżą, na ręce Pani Grażyny, skierowała Pani Elwira Musiałowicz-Czech p. o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.
Młodym artystom gratulujemy znakomitego talentu oraz życzymy dalszego rozwoju zdolności i pasji artystycznych.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły