Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup za nami

Fotorelacja z Mistrzostw w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim

0
Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup

Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W sobotę 9 czerwca br. po raz pierwszy w historii w Jaśle zostały zorganizowane zawody rodzinne, gdzie promowane były takie konkurencje jak rolkarstwo szybkie i biegi przełajowe.

Dzięki głównemu organizatorowi Klubowi Sportowemu SPEED Jasło oraz przy pomocy Urzędu Miasta w Jaśle, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Stowarzyszenia Family Cup mieszkańcy Jasła mieli okazję zobaczyć rywalizujących zawodników na łyżworolkach oraz w biegach przełajowych. Wyścigi odbyły się przy pięknej pogodzie. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej przez organizatorów jak i wysiłek samych startujących.

Wyścigi rozpoczęły się od sprintu na łyżworolkach na 100 m w kategoriach wiekowych, gdzie zawodnicy pokonywali samodzielnie dystans na czas. Następnie odbył się wyścig masowy na 1500 m, gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy OPEN. Kolejnymi konkurencjami były biegi przełajowe na dystansach od 500 m do 5000 m.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy: amatorzy, sportowcy, a także wyczynowcy – reprezentanci zawodów sportowych rangi mistrzowskiej. Gościliśmy medalistów Mistrzostw Polski w dyscyplinach narciarstwa biegowego, rolkarstwa szybkiego oraz jazdy szybkiej na nartorolkach.

W zawodach wzięło udział ok. 130 osób, z których część brała udział w obydwu dyscyplinach. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne, pamiątkowe medale, związane ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości a zwycięzcy statuetki i puchary. Został wyłoniony najmłodszy i najstarszy uczestnik zawodów: 3-letnia dziewczynka i 59-letnia kobieta. Najlepsze sportowe rodziny uhonorowano pucharami.

Dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły posiłek regeneracyjny z napojami, a na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Cieszy fakt, że udało się zainaugurować w Jaśle kolejną wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych. Jest nadzieja, że na stałe wpisze się ona do kalendarza zawodów sportowych, kierowanych szczególnie do mieszkańców Jasła, ale również i powiatu a także całego kraju.

Miasto Jasło wsparło organizację zawodów kwotą 5 tys. złotych.

Źródło: citik.jaslo.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments