wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z wizytą w Sądzie Rejonowym w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

10 października odbyło się uroczyste zakończenie zadania pn.: „Przebudowa i rozbudowa budynku „A” Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Jaśle przy ul. Armii Krajowej 3”.

Z tej okazji na specjalne zaproszenie Posłanki na Sejm RP – Marii Kurowskiej, która zabiegała o środki na tę modernizację, w uroczystości wziął udział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny – Zbigniew Ziobro.

Na początek swojego wystąpienia podkreślił jak ważne są inwestycje, które poprawiają warunki w wymiarze sprawiedliwości, polepszają jakość obsługi, a także zwiększają bezpieczeństwo.

Podjęliśmy decyzję, że trzeba umożliwić lepsze funkcjonowanie sądu w Jaśle, ze względu na potrzeby związane z budową archiwów i udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych i tak właśnie się stało, ta inwestycja została zrealizowana

minister Zbigniew Ziobro

Minister Ziobro zaznaczył, że przywiązuje wagę do tego żeby znajdować środki na inwestycje w obszarze funkcjonowania polskiego państwa, za który odpowiada. Podkreślił również, że inwestycji w wymiar sprawiedliwości na Podkarpaciu jest teraz znacznie więcej.

Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy wiercą dziurę w ministerstwie, pukają do drzwi i konsekwentnie zabiegają o te środki, bo Minister Sprawiedliwości – kimkolwiek by nie był – nie jest w stanie ocenić, oszacować skali potrzeb poszczególnych regionów czy miejsc co do konkretnych inwestycji. To jest rola prezesów, też parlamentarzystów, którzy znają te potrzeby, potrafią trafić do ministerstwa, zapukać i przekonać, żeby właśnie te środki trafiły tu, a nie gdzie indziej. – mówił minister.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z wizytą w Sądzie Rejonowym w Jaśle
Fot. SP w Jaśle

Dzięki realizacji tej inwestycji budynek „A” został całkowicie udostępniony dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a w szczególności poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego. J

W ramach modernizacji przed wejściem głównym została wykonana pochylnia przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne, przebudowano istniejące schody zewnętrzne oraz zmodernizowano strefę wewnętrzną i zewnętrzną wejścia do budynku. Przebudowa wnętrza obiektu w obrębie parteru polegała na stworzeniu strefy wejściowej w sposób umożliwiający kontrolę ruchu osobowego z wykorzystaniem urządzeń do prześwietlania bagażu i wykrywania metalu. W poziomie parteru wykonano zabudowę podcienia o dwa pomieszczenia, które zostały przeznaczone na archiwum zakładowe, którego nie było w Jaśle od czasów zniszczenia miasta przez okupantów niemieckich.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z wizytą w Sądzie Rejonowym w Jaśle
Fot. SP w Jaśle

Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości przywitał Adama Pawlusia – Starostę Jasielskiego, mówiąc jak wiele dobrego słyszał o nim od Jasielskich Parlamentarzystów. Gospodarz Powiatu w nawiązaniu do w/w archiwum zakładowego opowiedział Ministrowi Sprawiedliwości o zniszczonym podczas II Wojny Światowej Jaśle oraz o reparacjach wojennych jakie Polska chce uzyskać od Niemiec za straty wyrządzone przez III Rzesze Niemiecką. Starosta Powiatu Jasielskiego wspomniał również o posiadanych dowodach potwierdzających osobiste działania Waltera Gentza, które doprowadziły do zniszczenia miasta w 97 %. W czasie wojny pełnił on funkcję starosty niemieckiego i prowadził politykę eksterminacji ludności Polskiej i Żydowskiej.

Wartość tej inwestycji to 2 433 810,17 zł.

W uroczystości wzięli udział: Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny, Alicja Zając – Senator RP, Maria Kurowska – Poseł na Sejm RP, Jolanta Sawicka – Wicewojewoda Podkarpacki, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Paweł Rzońca – Sekretarz Miasta Jasła, ks. Zbigniew Irzyk – dzie Wniebowzięcia NMP, Rafał Puchalski – Prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, Janusz Kmiecik – Prezes Sądu Okręgowego w Krośnie, Marzena Zegarowicz – Prezes Sądu Rejonowego w Jaśle, Dariusz Zając – Wiceprezes Sądu Rejonowego w Jaśle, Krzysztof Szmidt – Prezes Sądu Rejonowego w Krośnie, Piotr Słaby – Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, Małgorzata Niedzielska – Dyrektor Sądu Okręgowego w Krośnie, Ewa Piekarska – Dyrektor Sądu Rejonowego w Krośnie, Paweł Józefowicz – Dyrektor Sądu Rejonowego w Jaśle, Bogdan Bukowczyk – Dyrektor Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Cezary Pelczarski – Prokurator Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Marzena Krzyrzanowska – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Jaśle wraz z zastępcą, ppłk. Jacek Paśko – Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle, podinspektor Krzysztof Łopuszański – Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, przedstawiciele Kuratorskiej Służby Sądowej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły