wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Milion złotych wsparcia dla jasielskiego szpitala!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na XLV Nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Jaśle podjęto decyzję o wsparciu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle kwotą 1 mln zł. Kwota wsparcia jest i tak niższa od straty wykazanej w bilansie. Ostatni rok był niezwykle trudny dla wszystkich szpitali powiatowych, które nie mogły normalnie funkcjonować z powodu epidemii koronawirusa.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle pomimo wzrostu przychodów w stosunku do poprzednich lat w ostatnim roku wykazał stratę ponad 8 mln zł. Wynika to z rosnących kosztów materiałowych i kosztów związanych z zatrudnieniem. Jednak w porównaniu do innych szpitali powiatowych na terenie województwa podkarpackiego sytuacja i tak nie przedstawia się najgorzej.

Do tej pory Szpital Specjalistyczny w Jaśle nie mógł w pełni wykonywać swojej działalności statutowej. Planowane zabiegi nie mogły być realizowane, ponieważ odział anestezjologii pracował na rzecz przypadków covidowych. Obecnie sytuacja epidemiczna pozwala mieć nadzieję na przywrócenie normalnego działania szpitala i poprawę jego sytuacji finansowej.

Warunkiem udzielenia przez Zarząd Powiatu w Jaśle pomocy szpitalowi było zatwierdzenie  Sprawozdania finansowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle za rok obrotowy 2020, które radni przyjęli jednomyślnie.

Warto przypomnieć, że już niedługo dzięki wielkiemu zaangażowaniu parlamentarzystów, a w szczególności Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, będzie realizowany Program inwestycyjny pn. Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Etap I – Odział Psychiatryczny z Poradniami. Modernizacji doczeka się także Oddział Pedriatrii i Alergologii.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły