wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mieszkańcy Jasła wiedzą, jak oszczędzać Internet mobilny w telefonie. Sprawdź przydatne wskazówki!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pakiet danych, które otrzymujesz, płacąc za telefon na abonament bądź kartę, różni się w zależności od oferty operatora. Najdroższe są oferty z największą liczbę gigabajtów, lecz jeśli korzystasz ze swojego smartfona naprawdę często i intensywnie, to może się zdarzyć, że Twój kosztowny pakiet i tak okaże się niewystarczający. Oszczędzanie internetu w telefonie jest na szczęście prostsze, niż Ci się wydaje. Dowiedz się, co robią mieszkańcy Jasła, aby cenne gigabajty wykorzystywać jak najwolniej.  

Używaj sieci Wi-Fi

Wiele miejsc użytku publicznego znajdujących się w centrach miast – również w Jaśle – oferuje dziś specjalnie wyznaczone przestrzenie, w których uzyskasz dostęp do darmowego Wi-Fi. Z reguły takie przestrzenie oznaczone są stosownymi tabliczkami informacyjnymi, lecz istnieje również możliwość wyświetlenia ich mapy w aplikacji mobilnej, np. na jednym z telefonów z listy https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-blackberry/. Jeśli masz coś do załatwienia w centrum i wiesz, że będziesz korzystać z Internetu, to rozwiązanie to może pomóc w zaoszczędzeniu sporej ilości danych. 

Spędzając czas w domu, wybierając się do znajomych bądź korzystając z telefonu w pracy, również włączaj funkcję Wi-Fi. Jeśli tylko istnieje taka sposobność, to upewnij się, czy sieć, z którą planujesz nawiązać połączenie, aby na pewno jest legalna i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. W razie korzystania z sieci narażonej na ataki może dojść nawet do uszkodzenia telefonu. W skrajnym przypadku kończy się to awarią sprzętu i koniecznością kupienia nowego modelu, np. jednego ze strony https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-pixel/.

Wejdź w ustawienia telefonu

Współczesne telefony komórkowe oferują funkcje, które powinien znać każdy, dla kogo gigabajty są ważne. Co powinno się robić w pierwszej kolejności? Warto ustawić funkcję oszczędzania danych bezpośrednio w opcjach przeglądarki internetowej, z której korzystasz. Bardziej zaawansowane ustawienia pozwalają wskazać limit danych, a nawet konkretny cykl rozliczeniowy. Ostrzeżenie o wysokim zużyciu danych może z kolei przypomnieć Ci we właściwym momencie o wyłączeniu „zużycia danych komórkowych”.

Kolejną niezwykle istotną kwestią są aktualizacje. W przypadku większości aplikacji są one niezbędne i odradzamy wyłączanie ich automatyzacji. Wejdź w ustawienia sklepu, z którego je pobierasz, żeby ustawić opcję aktualizowania przez Wi-Fi. Zwróć także uwagę na aplikacje działające w tle, które również pobierają często sporą ilość megabajtów i jeśli tylko możesz, wyłącz je oraz odznacz opcję „zezwól na zużycie danych w tle”. Ten mechanizm jest dostępny w prawie wszystkich modelach sprzedawanych obecnie na rynku – wiele z nich sprawdzisz na stronie https://komorkomat.pl/telefony/. Nie wiesz, które programy i funkcje pobierają najwięcej pamięci? Licznik danych wbudowany w Twój telefon przedstawia wszystkie najważniejsze informacje dotyczące ich zużycia.

Pamiętaj o tym, wybierając się na wakacje

Wakacyjny wypoczynek za granicą to okres, w którym brak internetu może okazać się szczególnie kłopotliwy. Udajesz się w odległą podróż? Pobierz w takim razie mapy, aby znajdowały się w pamięci Twojego telefonu bez konieczności utrzymywania połączenia internetowego. Pamiętaj również, że niektóre serwisy streamingowe oferują możliwość pobrania filmów czy muzyki, aby odtwarzać je później w trybie offline, nie narażając się na utratę danych. Pliki pobieraj tylko z legalnych źródeł. Osoby, dla których podróżowanie stanowi nieodłączną część życia, powinny zainteresować się zdobywającymi coraz większą popularność kartami e-SIM. Informacje na ich temat znajdziesz w serwisie https://komorkomat.pl/.

Internet mobilny bez limitu – czy to w ogóle możliwe?

Mobilny Internet okazuje się w niektórych okolicznościach jedynym ratunkiem, gdyż osoby mieszkające z dala od centrum niekiedy nie mają dostępu do nowoczesnych technologii, takich jak 5G czy światłowód. Brak limitów oznacza, że prędkość przesyłu danych nie zostaje ograniczona w żadnym momencie.  Jedyną siecią w Polsce, która oferuje rozwiązanie tego typu, jest w połowie 2023 r. T-Mobile. Rozważając ofertę od tego operatora, nie warto jednak popadać w nadmierną ekscytację. W związku z tym, że z sieci korzysta często jednocześnie bardzo wiele osób, zdarza się, że pojawiają się zakłócenia oraz spowolnienia.

Sieć Play ma do zaoferowania jedynie gotowe pakiety danych. Jeśli wykorzystasz dostępne w ich ramach gigabajty, to za dodatkowe będzie trzeba już zapłacić. W przypadku sieci Orange sprawa wygląda z kolei jeszcze inaczej. W ramach oferty tego operatora nielimitowany internet przysługuje bowiem użytkownikom tylko w konkretnych, z góry ustalonych godzinach. Bez względu na markę operatora możliwe jest natomiast blokowanie niechcianych numerów, o czym przeczytasz więcej na stronie https://komorkomat.pl/jak-zablokowac-niechciany-numer-telefonu-poradnik/.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły