wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mieszkańcowi powiatu jasielskiego grozi 12 lat więzienia za oszustwa internetowe

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wydział policji w Jaśle odpowiedzialnej za zwalczanie przestępczości gospodarczej zakończył postępowanie wobec 37-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Zbierany przez kilka miesięcy materiał dowodowy pozwolił na wykrycie 31 przestępstw. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Oszustwa internetowe są częstym zjawiskiem w ostatnim czasie. Przestępcy posuwają się do różnych metod, żeby wzbogacić się kosztem innych. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ustalili i zatrzymali sprawcę wielu takich oszustw.

W tym przypadku oszust działał w taki sposób, że zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia, oferując do sprzedaży m.in. panele podłogowe, pelet, materiały budowlane, drewno, węgiel czy ekogroszek. Kupujący, po uzgodnieniu szczegółów transakcji, wpłacali uzgodnioną kwotę na wskazane rachunki bankowe, po czym nie otrzymywali zakupionego towaru, a ich pieniądze przepadały.

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci przez kilka miesięcy gromadzili materiał dowodowy. Docierali do pokrzywdzonych osób na terenie całego kraju. Śledczy ustalili, że podejrzany 37-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego oszukał w ten sposób 31 osób. Łącznie zgromadził na swoich kontach blisko 110 tys. zł. Podczas przesłuchania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. 

Wkrótce sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o losie 37-latka. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę prawie 5 lat pozbawienia wolności w związku z dokonanymi wcześniej oszustwami. W związku z tym, że działał on teraz w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby podczas robienia zakupów przez Internet być czujnym i zachować środki ostrożności:

  • zakupy róbmy tylko na sprawdzonych stronach internetowych
  • sprawdzajmy wiarygodność sprzedającego
  • nie dajmy się skusić nierealnym okazjom i promocjom 
  • zachowajmy wszystkie dokumenty związane z transakcją (dowód przelewu na konto bankowe, korespondencję mailową, itp), przy ewentualnym zgłoszeniu przestępstwa, ułatwi to wykrycie jego sprawcy.
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły