wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. CzytaMy i rozwijamy wyobraźnię

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

16 czerwca 2021 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ” odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Justyną Bednarek oraz akcja wymiany książek „Wędrujące książki”.

Podczas spotkania autorka zabrała najmłodszych w świat pełen fantazji, magii i dobrego humoru. Pokazała przywiezione ze sobą podobizny bohaterów książek i opowiedziała o ich niezwykłych perypetiach. Poznaliśmy postaci z serii o skarpetkach, które znikają w praniu wydostając się przez dziurę w pralce i postanawiają wyruszyć na poszukiwanie przygód. Jedna z nich zostaje mysią mamą, inna najpiękniejszą różą w ogrodzie, a kolejna poświęca swój czas na rozweselanie chorych dzieci. Nie zabrakło opowieści o przesympatycznych bohaterach detektywistycznej historii „Pięć sprytnych kun” oraz zabawnej i przyjaznej ludziom czarownicy z książki „Babcocha”.

Justyna Bednarek - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Opowiedziała również o początkach swojej twórczości:

Kiedyś pracowałam jako dziennikarka, ale moim największym marzeniem było pisanie książek, i to marzenie realizuję od kilku lat. Inspirację czerpię z otaczającej rzeczywistości. każda z moich opowieści zawiera więc ziarenko prawdy. Czasem są to wspomnienia związane z bliskimi osobami, czasem jakieś zdarzenia czy obserwacja otoczenia.

Na przykładzie swoich książek pisarka uświadomiła dzieciom, że w odkrywaniu świata i spełnianiu marzeń ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, którą najlepiej możemy rozwijać sięgając po ciekawe lektury.

CzytaMy i rozwijamy wyobraźnię - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Biblioteka w Jaśle zachęca najmłodszych do czytania!

Z Justyną Bednarek spotkali się uczniowie klasy I a i II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle wraz z opiekunami. W organizację wydarzenia włączył się Zarząd Osiedla Kopernika w Jaśle.

CzytaMy i rozwijamy wyobraźnię - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Spotkaniu towarzyszyła akcja promująca czytelnictwo Wędrujące książki”, w ramach której wszyscy odwiedzający tego dnia Filię nr 2 MBP w Jaśle mogli podarować przeczytane przez siebie książki i zabrać interesujące ich tytuły, przekazane przez innych użytkowników.

CzytaMy i rozwijamy wyobraźnię - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Dzieci chętnie dzieliły się z rówieśnikami ulubionymi tytułami i polecały je do przeczytania. W zamian za przyniesione książki wybierały znane opowieści m.in. o Harrym Potterze czy dzieciach z Bullerbyn, ale także historie o sportowcach, popularne bajki oraz publikacje o przyrodzie i zwierzętach. Dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie, sięgali po kryminały, powieści czy klasykę literatury polskiej.

Justyna Bednarek - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

CzytaMy i rozwijamy wyobraźnię - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły