wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Międzynarodowe zmagania robotyków z Chemika na EastROBO 2023

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Międzynarodowy Turniej Robotów EastROBO 2023 (10. edycja) w Politechnice Białostockiej przyciągnął robotyków z całego kraju i zza granicy – 197 osób ze 182 robotami.

Zawody EastROBO 2023 rozegrano w 13 maja w hali Wydziału Architektury w dziesięciu różnych konkurencjach:

 • LEGO Sumo
 • Mini Sumo
 • Junior LEGO Sumo
 • Micro Sumo
 • Line Follower
 • Junior LEGO Line Follower
 • Line Follower Turbo
 • LEGO Line Follower
 • Micromouse
 • Freestyle

Ponieważ w EastROBO wykorzystywana jest mechatronika, robotyka, automatyka oraz elektronika, które dla naszych uczniów są chlebem powszednim i zarazem wisienką na torcie uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle ze swoimi robotami jako jedyni z Podkarpacia podjęli wyzwanie i stanęli w szranki.

Międzynarodowe zmagania robotyków z Chemika na EastROBO 2023

Drużyna Kilerów Trzech czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł, Paweł Wojdyła wystawiła robota HUNTERKA do konkurencji Freestyle.

Ich młodsi koledzy Trzej Pancerni w składzie Jakub Lechwar, Damian Iwanicki i Mateusz Zagórski przygotowali trzy konstrukcje: 

 • w kategorii Mini SUMO – JDM SSC23
 • w kategorii Linefollower – JDM LINE v1
 • w kategorii LEGO SUMO Junior – JDM – LEGOSUMO_v1.

Do zawodów uczniowie przygotowywali się pod okiem pana Dominika Mitoraja nauczyciela Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle.

Międzynarodowe zmagania robotyków z Chemika na EastROBO 2023

Hunterek jest w stanie kilogram wody np. podnieść, złapać, podnieść na wysokość metra – mówił Paweł Wojdyła dla TVP Białystok.

Wiele emocji wzbudziły konkurencje, które przed konstruktorami oraz ich konstrukcjami stawiały ciekawe wyzwania. Kategoria Linefollower  polegała na jak najszybszym i poprawnym podążaniu robota za wyznaczoną linią, a kategoria sumo na pojedynkach toczonych przez roboty autonomiczne na specjalnej macie. Od lat koronną kategorią EastROBO jest Free Style, w której każdy, zarówno obserwator, jak i zawodnik, głosuje w plebiscycie na najlepszego robota turnieju.

Międzynarodowe zmagania robotyków z Chemika na EastROBO 2023

Cieszymy się, że nasi uczniowie klas technikum robotyk jako młodzi zapaleńcy mają szanse realizować swoje pomysły w Chemiku pod okiem nauczyciela specjalisty przedmiotów zawodowych. Swoją obecnością na turnieju i kreatywnością udowodnili, że w Powiecie Jasielskim jest szkoła, która stawia na nowoczesne technologie i wspiera młode talenty.

Międzynarodowe zmagania robotyków z Chemika na EastROBO 2023

Wielkie podziękowania kierujemy do sponsorów – Jafar S.A., Kronospan, ERKO Sp. z o.o., HABYS Sp. z o.o. – bez których nie bylibyśmy w stanie przygotować robotów oraz sfinansować wyjazdów na zawody.

Rywalizacja i obecność na zawodach krajowych oraz międzynarodowych to dla uczniów okazja do poszerzenia horyzontów, zastrzyk nowych pomysłów. Dla naszej szkoły takie wydarzenia to potwierdzenie atrakcyjności kierunku kształcenia oraz dowody na konstruktywne i szerokie wsparcie młodych talentów.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wikki
17 maja, 2023 20:42

Brawa dla chłopaków!

Ben
18 maja, 2023 10:19

tak trzymać

- Reklama -

Ostatnie artykuły