wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościMiasto wspiera województwo – rozpoczęła się budowa drogi KG2

Miasto wspiera województwo – rozpoczęła się budowa drogi KG2

Rozpoczęła się budowa drogi KG2 w Jaśle. Wczoraj (26 lutego) przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przekazali plac budowy firmie Budimex. Prace mają zakończyć się końcem tego roku.

Inwestorem zadania pod nazwą „Budowa drogi wojewódzkiej nr 992 Jasło- Granica Państwa na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 28, a drogą krajową nr 73”, o wartości około 24 mln zł, jest Województwo Podkarpackie. Miasto Jasło przekaże na ten cel blisko 4 mln 140 tys. zł.

Jest to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych na terenie naszego miasta, która w znacznym stopniu wpłynie na poprawę sytuacji komunikacyjnej Jasła. Skierowanie na nią ruchu samochodów na kierunku Pilzno-Krosno i Pilzno-Gorlice, odciąży ulicę Lwowską .


Ryszard Pabian, burmistrz Jasła

W zakres prac wchodzą m.in.: budowa odcinka o długości 1400 m, obiekt mostowy nad potokiem Warzyckim, przebudowa sieci ciepłowniczej, budowa ronda na drodze krajowej nr 28, budowa włączenia do ronda Solidarności na drodze krajowej nr 73, przebudowa ul. Konopnickiej oraz ścieżka rowerowa na całej długości po stronie prawej. 

Inwestycja, prowadzona jest przez Województwo Podkarpackie, ma zostać zrealizowana do końca 2019 roku.

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
27 lutego, 2019 12:40

W roku wyborczym wszystko jest możliwe. Nie takie cuda będą budować

Bożena
27 lutego, 2019 14:42
Odpowiedź na  Piotr

Przecież to już było dawno temu ustalone. Takich rzeczy nie robi się ad hoc. Zamiast krytykować jak leci warto się czasem zastanowić

Najnowsze artykuły