wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Miasto Jasło planuje budowę nowego mostu w Krajowicach – powstanie dokumentacja

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Radni miejscy wyrazili zgodę na przygotowanie dokumentacji budowy mostu przez rzekę Wisłokę na osiedlu Krajowice. Pozwoli to na ubieganie się o środki w wysokości do 80 proc.  w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów. Wartość dokumentacji to 255 tys. zł.

Wykonanie dokumentacji budowy mostu, a później jego budowa umożliwi połączenie istniejącej strefy przemysłowej na terenie osiedla Gamrat (ulica boczna od ul. Mickiewicza) z drogą krajową DK73 (ulica Krakowska).

Most o długości ok. 200 m i szerokości ok. 13 m miałby przekraczać rzekę Wisłokę (w km 104+830) pod kątem ok. 75 stopni. Zaplanowano czteroprzęsłowy most belkowy, ciągły o konstrukcji zespolonej stalowo-betonowej.

Szacunkowy koszt budowy mostu i dróg dojazdowych (na odcinku od ul. A. Mickiewicza do ul. Okrężnej oraz na odcinku od ul. Okrężnej do ul. Krakowskiej) wyniesie ok. 33 mln zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły