15.2 C
Jasło
24 września 2020, czwartek

Miasto Jasło, Brzyska, Jasienica Rosielna, Jedlicze, Gmina Jasło oraz Kołaczyce otrzymają pomoc od PGNIG

Wyróżnione

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenia winiarskie dla firm?

Wyjazd integracyjny bądź spotkanie pracownicze to sposobność do lepszego poznania współpracowników. Niestety często zdarza się, iż jego forma jest nudna i niezachęcająca....
Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Już po raz trzeci na Podkarpacie dotarł transport PGNiG ze sprzętem gospodarstwa domowego dla powodzian. W piątek pomoc taką otrzymały: Miasto Jasło, Brzyska, Jasienica Rosielna, Jedlicze, Gmina Jasło oraz Kołaczyce. Sprzęt trafi do osób, które straciły dorobek życia w wyniku powodzi, która nawiedziła Podkarpacie pod koniec czerwca.

– Nie można stać obojętnie, gdy takie nieszczęście dotyka sąsiadów. A w ten sposób w PGNiG postrzegamy mieszkańców Podkarpacia, gdzie działalność wydobywczą prowadzimy w zasadzie od zawsze. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się ruszyć z pomocą rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wyniku żywiołu – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes PGNiG SA, w trakcie rozładowywania transportu ze sprzętem dla powodzian z Jasła.

Straty w mieście

Nawałnica, która nawiedziła Jasło 27 czerwca spowodowała na terenie miasta ogromne straty. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle wpłynęło 704 wnioski o udzielenie pomocy. Do końca lipca wydano 289 decyzji na wypłatę zasiłków do 6000 zł na kwotę 963 795 zł. Łącznie środki na wypłatę zasiłków do 6000 zł przekazane przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki wynoszą 1 466 300 zł. Ponadto wydano 36 decyzji na remont i odbudowę na łączną kwotę 604 450 zł. Środki przekazane przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki na wypłatę zasiłków na remont wynoszą 971 000 zł. Złożono również zapotrzebowanie na wypłatę środków na remont 41 budynków na łączną kwotę 611 500 zł. Przeprowadzono 308 ekspertyz budowlanych oraz 105 ekspertyz pieca.

Sprzęt gospodarstwa domowego od PGNiG dla jasielskich rodzin
www.um.jaslo

Dzięki wsparciu PGNiG do mieszkańców Jasła  trafiło 27 kuchenek gazowych i 1 pralka. Podziękowania w imieniu obdarowanych mieszkańców oraz gmin z których oni pochodzą, przekazał Ryszard Pabian burmistrz Jasła. – Przy tego typu klęskach, jakie miały miejsce w tym roku, bez pomocy państwa i ludzi dobrej woli, nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Ta dzisiejsza pomoc pokazuje, że są ludzie, którzy tej pomocy udzielają, a ich solidarność, w takich chwilach, jest bardzo istotna. Za to wszystko serdecznie dziękujemy.

Sprzęt gospodarstwa domowego od PGNiG dla jasielskich rodzin
www.um.jaslo

W sumie w ramach akcji pomocy dla powodzian wsparcie od PGNiG trafiło do 256 rodzin z 14 gmin z Podkarpacia. Otrzymały one łącznie 283 sztuki dużego AGD: kuchenki, lodówki i pralki. Sprzęt został zakupiony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, której fundatorem jest PGNiG SA. Pomoc poszkodowanym była koordynowana z lokalnymi władzami administracji rządowej i samorządowej.

ŹródłoUMJ/PGNiG
- Reklama -

Więcej artykułów

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły

Sierpniowa edycja konkursu zakończona

Zwycięzcą sierpniowej edycji konkursu fotograficznego Jasło FOTOEYE zostało zdjęcie „Skate-park” wykonane przez Jakuba Orłowskiego. Spośród 44 zdjęć zakwalifikowanych do konkursu komisja postanowiła...

Judy Garland w JDK: Smutne życie legendy Hollywood

Sztuką „Judy” (18 września br.) w reżyserii Sławomira Chwastowskiego Jasielski Dom Kultury rozpoczął tegoroczne XII Jesienne Spotkania z Teatrem. W tytułowej roli...