wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mezoterapia igłowa. Najczęściej zadawane pytania

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych, który może znacząco poprawić jakość skóry.

Celem zabiegu jest dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio do skóry i jej natychmiastowe nawilżenie, regenerację i przebudowę.

Zabieg trwa zwykle kilkadziesiąt minut a ślady po wkłuciach są niewielkie i znikają po kilku godzinach. Mezoterapia igłowa twarzy nie powoduje nadwrażliwości na słońce, dlatego z powodzeniem może być stosowana przez cały rok. Zaletą zabiegu jest również to, że może być stosowany przy każdym rodzaju cery.

Co nam daje mezoterapia igłowa?

  • niweluje drobne zmarszczki i oznaki zmęczenia skóry
  • może być stosowana jako profilaktyka przeciwstarzeniową, zwłaszcza w okolicach oczu i bruzd nosowo-wargowych

Zabieg poprawia kondycję skóry – rozjaśnia ją, zwiększa jej elastyczność i poprawia nawilżenie oraz odżywienie. Właściwie dobrany koktajl jest w stanie wydłużyć młodość o kilka lat! Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby po skończonej serii wykonywać tzw. “zabiegi przypominające” średnio raz na pół roku.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej? 

Mezoterapia iglowa. Ślady po zabiegu

Jest to działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na śródskórnych iniekcjach substancji czynnych, zwiększających metabolizm komórek, stymulujących fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny powodując rewitalizację skóry. Innymi słowy polega na serii nakuć igłą, którą wprowadzamy specjalny preparat pod skórę. Głębokość nakłuć wynosi od 2-4 mm. Podczas wykonywania zabiegu mogą pojawić się lekkie krwawienia.

Najczęściej zadawanie pytania:

  1. Jak wyglądają kwestie pielęgnacji i opieki pozabiegowej? – Każdy zabieg jest poprzedzony dokumentacją zawierającą pełną informację zdrowotną oraz cały plan, tak żeby można było łatwo kontrolować efekty. Na sam koniec dostajecie pielęgnację pozabiegową opisaną od A do Z i pełną opiekę telefoniczną w razie wątpliwości.
  2. Czy potrzebne jest znieczulenie? – Znieczulenie nie jest potrzebne! Mezoterapia igłowa nie boli, chociaż bywa nieprzyjemna.
  3. Co z bezpieczeństwem? – Miejsce pracy jest sterylne a zabieg wykonujemy z wykorzystaniem jednorazowych materiałów.
  4. Jak długo trwa proces gojenia? – Efekty w postaci depozytów utrzymują się ok. 2 dni. Wszystkie ślady w postaci ewentualnych krwiaków i zaczerwienienia skóry powinny szybko zniknąć.

Tutaj znajdziecie więcej porad dotyczących zdrowia i urody!

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia_32
4 listopada, 2021 09:18

Jeszcze pozostaje kwestia co po zabiegu? Ta skóra jest poraniona, podrażniona i tak naprawdę by zadbać o efekt i jego utrzymanie wypadało, by coś później też z tym robić jakieś kremy gojące? Ja oczywiście wychodząć z gabinetu (nie nadmienię którego) nie dostałam nic, ani w ramach „procedury” ani recepty ani opcji zakupu.

Stoookrotka
4 listopada, 2021 09:32
Odpowiedź na  Klaudia_32

Ja mogłam zakupić po zabiegu w gabinecie świetny krem, może żel MESO-ARNIZEN. Taki niewielki bardzo wydajny. Zredukował mi obrzęk i zaczerwienienie no i chyba przyspieszył proces gojenia, bo dziewczyny z racy mówiły ze goiło im się tydzień a mi jakieś 3 dni. Chciałam kupić ten krem później bo bardzo fajnie nawilżył skórę ale jest chyba dostępny tylko w gabinetach. Na stronie producenta nie mogłam kupić: http://www.pharmann.eu może ktoś wie gdzie dostanę?

- Reklama -

Ostatnie artykuły