wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Meet and Code 2019 – uczniowie łączyli dwa światy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle uczestniczył w inicjatywie Meet and Code. 17 października 2019 r. odbyły się warsztaty programistyczne prezentujące technologię rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality, AR). W zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie ZSTechnicznych wzięła udział klasa 3Tc.

Inicjatywa Meet and Code ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat w świat technologii oraz programowania. Zorganizowane wydarzenia pokazały młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania realizować swoje pomysły.

Tym razem warsztaty programistyczne przybliżyły młodzieży tzw. rozszerzoną rzeczywistość – technologię, która łączy świat rzeczywisty ze światem cyfrowym. Korzystając z zintegrowanego środowiska do tworzenia gier Unity oraz silnika Vuforia uczniowie poznali możliwości AR oraz zbudowali i przetestowali własną aplikację wykorzystującą tą technologię.

ŹródłoZST w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły