wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Masz psa – masz obowiązki! Straż Miejska sprawdzi jak je wypełniasz

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Mieszkańcy Jasła w najbliższych dniach mogą spodziewać się wzmożonych patroli straży miejskiej, zwłaszcza na osiedlach mieszkaniowych. Strażnicy Miejscy będą sprawdzać warunki bytowania psów i przestrzeganie przepisów dotyczących ich wyprowadzania.

Akcja ma na celu przypomnienie mieszkańcom Jasła podstawowych zasad dotyczących trzymania psa oraz obowiązki, jakie musi spełnić jego właściciel. Kontrole dotyczyć będą w szczególności zasad wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcach, sprzątania po pupilach w miejscach publicznych czyli trawnikach, chodnikach i parkach. Przy okazji właściciele psów mogą otrzymać od strażników bezpłatne zestawy higieniczne do sprzątania po psach. Zestawy do sprzątania nieczystości będzie można odebrać też w siedzibie Straży Miejskiej w Jaśle przy ul. PCK 2a, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Zapraszamy również przewodniczących osiedli, zarządców nieruchomości, właścicieli kiosków i sklepów, którzy chcieliby wyposażyć swoich mieszkańców czy klientów w specjalne jednorazowe torebki do odbioru zestawów higienicznych.

Choć od kilku lat straż miejska organizuje akcje zachęcające do sprzątania psich odchodów, to problem niestety nadal jest widoczny, chociaż trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat, podejście jaślan do kwestii sprzątania po swoich pupilach zaczęło się zmieniać. Nikt już nie pyta po co i dlaczego trzeba sprzątać. Zaczynają wstydzić się osoby, które tego nie robią, a nie – jak jeszcze kilka lat temu – ci, którzy po zwierzętach sprzątali.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły