wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Masaż w domu – jak wykonać?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Życie współczesnego człowieka pełne jest codziennych wyzwań. Przepracowanie, siedzący tryb życia, permanentny stres – wszystko to odbija się na naszym zdrowiu i znajduje odzwierciedlenie w reakcjach ciała. Jak sobie z tym poradzić? Warto pomyśleć o wykonaniu masażu w domu. Podpowiadamy, jak to zrobić i od razu poczuć się lepiej.

Masaż w domu – jak wykonać?

Miejscem, w którym zaopatrzysz się w przydatne akcesoria (na przykład: masażer do karku) jest hurtownia medyczna. Można w niej nabyć również inne przyrządy medyczne, takie jak otoskop czy lampa wooda. O masażerach opowiemy jednak w kolejnych akapitach. Na razie skupmy się na tym, jak wykonać masaż relaksacyjny w zaciszu własnego domu. Wydaje się, że wykonywania masażu może się podjąć tylko druga osoba i że nie można wykonać go samodzielnie. Nie jest to prawda. Można – i jak najbardziej warto – regularnie wykonywać masaż. Pozwoli to zniwelować bóle mięśni, a także polepszy krążenie krwi.

Po pierwsze trzeba przygotować skórę, zabezpieczając ją przed otarciami balsamem lub oliwką. Jeśli chcesz pomóc sobie samodzielnie – możesz po prostu zacząć od głaskania skóry, a następnie przejść do ugniatania czy rozcierania.

Oczywiście, jeśli masz możliwość, możesz poprosić partnera lub kogoś z domowników o wykonanie masażu (na przykład masażu pleców).

Najpopularniejsze techniki masażu: masaż relaksacyjny, masaż leczniczy, masaż pleców

Technik masażu jest wiele. Do najpopularniejszych należą:

  • Masaż klasyczny – masaż ten oddziałuje na cały organizm w sposób kompleksowy, to znaczy wspomaga ogólne rozluźnienie mięśni, relaksuje, a także pobudza krążenie krwi.
  • Masaż relaksacyjny – taki masaż ma na celu zredukowanie napięcia mięśni.
  • Masaż leczniczy – taki masaż ma na celu przeciwdziałanie konkretnym schorzeniom, a więc najlepiej poddać się mu w gabinetach masażu.
  • Masaż shiatsu – jest to japońska technika, której celem jest zarówno rozluźnienie ciała, jak i dodanie mu energii i pobudzenie sił witalnych.

Jaki masażer wybrać?

Świetną opcją, umożliwiającą skuteczny i bezpieczny domowy masaż, jest użycie masażera. Profesjonalne urządzenia wykorzystują różne techniki, takie jak wspomniany masaż shiatsu, rolujący, wibracyjny, a także emitują ciepło. W zależności od tego, jakiego efektu oczekujesz czy też z jakimi problemami się zmagasz, możesz sięgnąć po takie masażery, jak:

  • Masażer karku – zastosowane w jego konstrukcji wałki ugniatające imitują ruchy ludzkich dłoni, a jego główną zaletą jest wykonywanie głębokiego i efektywnego masażu bez potrzeby angażowania osób trzecich.
  • Mata do masażu – przeznaczona jest do masowania większych obszarów ciała. Dzięki niej poczujesz się rozluźniony i zrelaksowany.
  • Fotel do masażu – na rynku dostępne są również większe urządzenia, takie jak fotele masująco-relaksujące.
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły