wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Maria Krzysztyniak z Tarnowca odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odznaczono zasłużonych za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych oraz w obronie suwerenności Polski. Wśród uhonorowanych znalazła się mieszkanka powiatu jasielskiego z gminy Tarnowiec. Pani Maria Krzysztyniak z zespołu śpiewaczego Potakowianki otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz upowszechniania folkloru i zachowania dziedzictwa kulturowego.

Podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wręczone zostały: Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Orderu Krzyża Niepodległości, Złote i Srebrne Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

W imieniu Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka, wojewoda wręczyła patent „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny” oraz Medal Pamiątkowy „Obrońcy Ojczyzny 1939 – 1945”.

Maria Krzysztyniak z Tarnowca odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi
Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Wyróżnione osoby były honorowane m.in. za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego. Wręczono też odznaczenia za działalność na rzecz upowszechniania folkloru i zachowania dziedzictwa kulturowego oraz za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych.

W uroczystości uczestniczyła poseł na Sejm RP Maria Kurowska. Po dokonaniu dekoracji do zgromadzonych zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  

Wręczenie odznaczeń państwowych dla mieszkańców Podkarpacia, którzy zasłużyli się swoją postawą obywatelską, działalnością społeczną, albo wyjątkowo sumiennym wypełnianiem obowiązków, jest dla mnie niezwykłym zaszczytem

mówiła Ewa Leniart po zakończeniu aktu dekoracji

Jest wielką przyjemnością móc odznaczyć i uścisnąć dłoń osoby, która jest wyjątkowa w swojej działalności. Cieszę się, że grono mieszkańców regionu jest tak liczne, bo to pokazuje bogactwo społeczeństwo i to, że mamy obywateli, którzy angażują się na wielu polach, realizując swoją prospołeczną misję – dodała.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczony, a w szczególności mieszkance naszego powiatu, Pani Marii Krzysztyniak.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły