Manicure, który nie zniszczy paznokci. Co wybrać?

1
bonjour-gliwice.pl/

Regularny manicure może doprowadzić do uszkodzenia paznokci. Jednak nie każdy niszczy ich płytkę. Co wybrać, by paznokcie były zdrowe?

Manicure pozwala na uzyskanie estetycznego efektu na dłoniach, ale z drugiej strony może także doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia płytki paznokci. W wybranych technikach manicure należy spiłować płytkę paznokci, wykorzystuje się wysuszające produkty czy też stosuje się lampy UV, które mogą wywołać zmiany nowotworowe w postaci czerniaka podpaznokciowego.

W takich przypadkach nie trzeba jednak wcale rezygnować z atrakcyjnego manicure. Na co warto się zdecydować, aby paznokcie prezentowały się zachwycająco, a przy tym były zdrowe?

Wśród manicure, które nie prowadzą do zniszczenia płytki paznokciowej, znajdują się:

  • manicure biologiczny
  • manicure japoński

Czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje manicure? Sprawdź teraz!

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny uznawany jest za jedną z najprostszych metod manicure, która pozwala na nadanie paznokciom atrakcyjnego wyglądu, a przy tym wzmocnienie ich płytki. Dzisiaj popularność manicure biologicznego stale rośnie!

Manicure biologiczny to metoda stylizacji paznokci, która polega na wykonaniu delikatnych zabiegów na płytce, które mogą być zakończone pomalowaniem jej lakierami lub też zastosowaniem specjalnych odżywek. Podczas manicure biologicznego nie stosuje się także narzędzi metalowych, na przykład metalowych pilniczków, kore mogą doprowadzić do rozdwojenia paznokci.

Pierwszym etapem manicure biologicznego jest oczyszczenie płytki paznokciowej. Następnie z użyciem szklanego albo papierowego pilnika nadaje się paznokciom odpowiedni kształt. Skórki zmiękcza się w miseczce z ciepłą wodą, a potem delikatnie odsuwa. Na koniec płytka może być wykończona odżywką lub klasycznym lakierem bezbarwnym lub kolorowym wybranym przez klientkę.

Taki manicure możemy wykonać w salonach kosmetycznych, ale także możemy przygotować go w domu. Jest prosty i szybki oraz dobrze wygląda na wszystkich dłoniach!

Manicure japoński

Druga propozycja dla kobiet, które chciałyby cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami, to manicure japoński. Jest to metoda pielęgnacji i stylizacji paznokci, która polega na ich intensywnym odżywaniu z użyciem substancji wcieranych w płytkę. Dzięki tej metodzie można uzyskać efekt błyszczącej, gładkiej jak lustro płytki paznokciowej.

Do manicure wykorzystuje się specjalne preparaty oraz narzędzia, które można kupić samodzielnie. Można także wykonać ten manicure w salonie kosmetycznym oferującym taką metodę.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia płytki, a następnie jej lekkiego zmatowienia pilniczkiem. Potem nakłada się na niego specjalną odżywczą pastę z naturalnymi witaminami i minerałami, która zawiera krzemionkę, pyłek pszczeli, keratynę i inne wartościowe składniki. Pasta ta wcierana jest w płytkę paznokcia z użyciem specjalne polerki. Kolejny krok to nałożenie na paznokcie pudru wykańczającego, także z użyciem polerki.

Po zabiegu manicure japońskiego paznokcie nie tylko wyglądają zdrowo – są gładkie i błyszczące, ale także są wzmocnione. Zabieg powinno się wykonywać raz na 2-3 tygodnie, ponieważ zbyt częste matowienie i polerowanie płytki paznokcia także może doprowadzić do jej osłabienia.

Podsumowując, jeśli chcesz cieszyć się eleganckimi paznokciami, ale jednocześnie nie chcesz ryzykować uszkodzeniem płytki paznokciowej, skorzystaj z manicure biologicznego lub japońskiego. Dzięki tym metodom manicure paznokcie będą wyglądały zachwycająco!

Artykuł powstał we współpracy z Salonem Kosmetycznym Bonjour z Gliwic.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
zeno
28 marca, 2020 13:11

mam wrażenie że teraz baby tylko o paznokciach myślą i rozmawiają