Dzięki medycynie estetycznej można zniwelować wiele niedoskonałości skórnych. Można także skutecznie zapobiegać ich występowaniu!
W gabinetach medycyny estetycznej na pacjentów czeka szeroka gama różnych zabiegów, które pozwalają na zmniejszenie widoczności różnych niedoskonałości skórnych, które przy tym mogą także działać profilaktycznie. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa, która jest jedną z najpopularniejszych procedur medycyny estetycznej.
Czym dokładnie jest mezoterapia igłowa? Kiedy warto się na nią zdecydować? Jakie efekty może zaoferować? Sprawdź już teraz!
Czym jest mezoterapia igłowa?
Zabieg określany jako mezoterapia jest jedną z popularnych procedur zaliczanych do medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie do wnętrza skóry substancji odżywczych. Najczęściej stosowaną odmianą mezoterapii jest mezoterapia igłowa, gdy substancje te są wstrzykiwane w skórę z użyciem cienkich igieł w strzykawkach lub specjalnych pistoletach.
Mezoterapia igłowa to zabieg cieszący się od wielu lat dużą popularnością. Stanowi on atrakcyjne uzupełnienie dla standardowej pielęgnacji skóry z użyciem kosmetyków. Mezoterapia pozwala na dostarczenie składników aktywnych w głąb skóry, czyli tam, gdzie kosmetyki nie docierają – to powoduje, że jest ona również tak skuteczna.
Podczas zabiegu wykorzystuje się rożnego rodzaju składniki aktywne, które najczęściej posiadają postać specjalnych koktajli. Dobierane są one w zależności od stanu skóry oraz jej potrzeb. Mogą zawierać kwas hialuronowy, witaminy i minerały, wyciągi z roślin, a także inne wartościowe składniki.
Warto przy tym wskazać, że mezoterapia igłowa może być prowadzona zarówno na skórze twarzy, jak również całego ciała oraz skalpu, czyli owłosionej skóry głowy.
Wskazania do mezoterapii igłowej:
- poszarzała, zmęczona cera
- nadmierna suchość skóry
- przetłuszczanie się skóry i trądzik
- cera z oznakami starzenia – zmarszczki, zwiotczenie skóry gorszy owal twarzy
- przebarwienia
- blizny
- cienie i worki pod oczami
- nadmierna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej
- cellulit
- rozstępy
- wypadanie włosów
Zatem mezoterapia igłowa jest w stanie zapewnić skuteczne działanie we wszystkich powyższych przypadkach. Jej skuteczność wynika wówczas zarówno z zastosowanych preparatów bogatych w składniki aktywne, jak również ze samej specyfiki tego zabiegu. Mezoterapia z użyciem igieł aktywuje naturalne procesy regeneracyjne skóry, co zwiększa produkcję kolagenu i elastyny.
Wobec tego mezoterapia igłowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w przypadku różnych dolegliwości skórnych, a także posiada działanie profilaktyczne, w tym także anti-aging, zapobiegając starzeniu się skóry.
Czy jeden zabieg będzie wystarczający?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem pozwalającym na uzyskanie widocznych rezultatów już po pierwszej procedurze. Lekarze medycyny estetyczne wskazują jednak, że najlepsze rezultaty osiągnąć można wtedy, gdy mezoterapia igłowa prowadzona będzie w serii.
Liczba i częstotliwość prowadzenia zabiegów jest zależna przede wszystkim od kondycji skóry, a także od oczekiwań pacjenta. Najczęściej wykonuje się 4-6 zabiegów prowadzonych w odstępach co około 2 tygodnie. Następnie, po 2-6 miesiącach, można wykonać po jednym zabiegu przypominającym.
Gdzie można wykonać zabieg mezoterapii igłowej?
Obecnie mezoterapia igłowa dostępna jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej znajdujących się na terenie całego kraju. Adresy gabinetów, a także cenniki usług można znaleźć przez internet.
Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej Cliniqmed z Krakowa.
tylko na ile to wszystko jest tak na prawdę bezpieczne?