wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Majowy Weekend 2022”. Na drogach pojawią się nieoznakowane radiowozy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podczas długiego majowego weekendu na drogach Jasła i powiatu jasielskiego możemy się spodziewać wzmożonych policyjnych kontroli. Do służby zostaną także skierowane nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideo rejestratory. Policyjne działania „Majowy Weekend 2022” rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do wtorku.

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób, korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

W ciągu tych kilku dni podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji „Majowy weekend 2022”. Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideo rejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

  • 30 kwietnia 2022 w godzinach 18:00 – 22:00
  • 1 maja 2022 w godzinach 8:00 – 22:00
  • 2 maja 2022 w godzinach 18:00 – 22:00
  • 3 maja 2022 w godzinach 8:00 – 22:00
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły