wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mając blisko 2 promile wsiadł za kierownicę i spowodował wypadek

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W Nawsiu Kołaczyckim doszło do kolizji dwóch samochodów. Jasielska policja podczas interwencji ustaliła, że jeden z kierujących był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

W środę około godziny 21.30, policjanci z wydziału ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim. Z poczynionych ustaleń wynika, że kierujący osobowym hyundaiem mężczyzna, jadąc w kierunku Bieździedzy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że siedzący za kierownicą hyundaia 59-latek jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,8 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali 59-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu po zakończeniu postępowania przygotowawczego. Mężczyzna musi teraz liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami za spowodowanie kolizji oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły