wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Łowcy Burz ostrzegają – gwałtowne burze, możliwe podtopienia i rozwój tornada

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Uwaga! Jutro spodziewane są gwałtowne burze nad południowo wschodnią Polską! Zagrożenie dotyczy m.in. województwa województwa podkarpackiego. Poniżej publikujemy ostrzeżenie, które na swoim Facebooku zamieścili Polscy Łowcy Burz.

Prosimy o przekazywanie prognozy swoim znajomym i jej udostępnianie – jest to szczególnie ważne w dniu wolnym od pracy, w środku wakacji!

Jak już informowaliśmy Państwa wcześniej, w niedzielę nad Polską spodziewane są wyjątkowo groźne warunki meteorologiczne, które zaowocują rozwojem gwałtownych burz z szeregiem niebezpiecznych zjawisk. Z tego powodu już teraz wydana została prognoza konwekcyjna, uwzględniająca 2. stopień zagrożenia, jednak nie możemy wykluczyć, że wraz z kolejnymi prognozami oraz aktualnymi obserwacjami prognoza zostanie zaktualizowana do 3. stopnia zagrożenia.

Nad Polską południowo wschodnią (małopolska, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie) prognozowane są gwałtowne burze. Towarzyszyć im będą silne porywy wiatru, nawet o prędkości ponad 100-120 km/h, opady dużego gradu o średnicy ponad 5-7cm (szczególnie w początkowej, bardziej izolowanej fazie burz), a także nawalne opady deszczu prowadzące do podtopień.

Nie możemy także wykluczyć rozwoju tornada – warunki niestety będą ku temu korzystne. Szczegóły dostępne są na naszej stronie – https://lowcyburz.pl/…/prognoza-konwekcyjna-na-dzien-1…/

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły