wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Książki ułatwiające przygotowanie do matury z języka obcego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Znajomość języka obcego jest dzisiaj bardzo ważnym punktem nie tylko na etapie edukacji, ale również i później w życiu zawodowym oraz prywatnym. Obecnie w trakcie nauki już od szkoły podstawowej obok języka ojczystego uczymy się również obcego. Jest to język angielski, niemniej jednak jeżeli zależy nam na jeszcze innym, to np. niemiecki, francuski czy rosyjski (najczęściej proponowane) możliwe są do wyboru jako drugi, dodatkowy język. Nie wszyscy jednak mają talent do jego nauki, dlatego powstały różnorodne książki, repetytorium, arkusze, które pomogą nam w jego opanowaniu. Na jakie więc pomoce dydaktyczne warto zwrócić uwagę?

Jak przygotować się do matury z języka angielskiego?

Odwiedzając stacjonarną placówkę księgarni lub jej internetową wersję można zauważyć, że wybór literatury w tym zakresie jest naprawdę bogaty. Wszystko zależy od tego, na jakich książkach konkretnie nam zależy. Czy będą one przeznaczone do nauki słownictwa, czytania, pisania, czy może mają one za zadanie sprawdzić naszą nabytą już wiedzę? Jeżeli chodzi nam o konkretne przygotowanie do matury, to warto zwrócić uwagę na poniższe propozycje: 

– Repetytorium maturzysty 2022. Język angielski. Poziom podstawowy i rozszerzony, autor: Daniela Maclsaac, Dorota Ciężkowska-Gajda; 

– Teraz matura. Język angielski. Arkusze; 

– Matura 2022. Język angielski. Testy i arkusze maturalne. Zakres podstawowy, autor: Magdalena Roda, Anna Tracz-Kowalska; 

– 100 dni do matury. Gotowy plan nauki języka angielskiego, autor: Marta Fihel, Krzysztof Jarecki; 

– Dasz radę! Język angielski. Zbiór zadań. 

Dzięki wskazanym tytułów łatwiej będzie nam się zmobilizować do powtórzenia materiału z języka angielskiego obowiązującego na maturze. Ponadto dzięki nim sprawdzimy swoją nabytą już wiedzę i zobaczymy, które tematy warte są jeszcze raz powtórzenia. 

Matura z języka obcego dodatkowego 

Oprócz języka angielskiego, jak podstawowego można wybrać również maturę dodatkową np. z języka niemieckiego. W szkole średniej bowiem, oprócz języka ojczystego, uczymy się języka angielskiego, a także jednego, wybranego przez siebie języka dodatkowego. Lekcji jest jednak znacznie mniej, dlatego warto również w domu przygotowywać się do tego egzaminu. 

Przygotowanie do matury z języka niemieckiego będzie łatwiejsze z pomocą repetytoriów. Wśród proponowanych tytułów można wskazać na: Vademecum. Matura 2022. Język niemiecki, autor: Adrian Golis, Anna Lohn i in. oraz Repetytorium maturzysty 2022. Język niemiecki. Poziom podstawowy i rozszerzony, autor: Adrian Golis, Anna Lohn i in.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły