wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Krzesła z Nowego Stylu wypełniły 6 stadionów tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Występ polskiej drużyny w najważniejszych rozgrywkach piłki nożnej nie będzie jedynym polskim akcentem mistrzostw. Produkty marki Forum by Nowy Styl wypełniły aż sześć z ośmiu stadionów. Kibice z całego świata będą mogli dopingować swoje drużyny z trybun wypełnionych polskimi krzesełkami.

Przez ostatnie pięć lat krośnieńska firma sukcesywnie dostarczała krzesełka na kolejne stadiony. Pierwszym, z ukończonych stadionów, był 40-tysięczny Al Janoub, który został otwarty w maju 2019 roku. Na jego trybunach zamontowane zostały krzesełka Abacus, jedne z najlepszych siedzisk stadionowych na świecie. Wcześniej pojawiały się na obiektach takich jak: Stadion Śląski, Parc Olympique w Lyonie, Stadion Narodowy w Budapeszcie czy Allianz Riviera w Nicei. Charakterystyczna bryła stadionu Al Janoub została zaprojektowana przez prestiżowe studio architektoniczne Zaha Hadid, zaś kolorystyka trybun, nawiązująca do morskiej fali, została zaproponowana przez markę Forum by Nowy Styl.

Najbardziej wyjątkowym obiektem jest Stadion 974. Projekt powstał w oparciu o zasady ekonomii cyrkularnej i od początku zakładał możliwość demontażu, nie tylko siedzisk, ale i całej konstrukucji. Stadion został zbudowany z 974 kontenerów, które po zakończeniu mistrzostw, będą mogły być zdemontowane, następnie załadowane na statki i ponownie złożone w innym mieście. Na jego trybunach zainstalowano kubełkowe krzesełka Omega w kolorze niebieskim. Ten sam model obecny był na stadionach Mistrzostw Świata w 2010 roku w RPA (Kapsztad, Nelspruit) oraz podczas EURO 2020 na Stadionie Narodowym w Bukareszcie.

Największym obiektem jest Stadion Lusail, mieszczący aż 86 tys. widzów. Jego futurystyczna forma nawiązuje do tradycyjnych naczyń regionu, zaś niezwykła złota fasada z daleka olśniewa każdego, kto ją zobaczy. To na tym stadionie odbędzie się finał mundialu.  Wzór utworzony z krzeseł nawiązuje do fasady stadionu, co pozwala na spójność architektoniczną i wizualną.

Pozostałe stadiony Mistrzostw to: Ahmad bin Ali (40 tys.) z wyrazistymi wzorami dwóch czerwono-czarnych lwów na trybunach za bramkami oraz stadion Education City, na którym Robert Lewandowski cieszył się z triumfu w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2021 roku.

Pierwszy mecz będzie rozgrywany nas stadionie Al Bayt, który kształtem przypomina namiot Beduinów. Zastosowana kolorystyka jest ukłonem w stronę tradycji, zaś regularny geometryczny wzór z czarno-białymi zdobieniami nawiązuje do wnętrz arabskich namiotów. Wszystkie te ornamenty stworzone są z krzesełek Forum – Abacus i Omega. 

Na każdym ze stadionów istnieje możliwość zdemontowania części widowni, tak aby po mistrzostwach mógł być dopasowany do potrzeb miejscowych kibiców. Demontowane sektory górnych poziomów zostaną użyte na innych obiektach sportowych w Katarze, a także w państwach afrykańskich. Takie działanie wpisuje się w filozofię powtórnego wykorzystania materiałów. Katarski komitet organizacyjny jest pierwszym, który ma tak konsekwentną strategię ponownego wykorzystania infrastruktury tworzonej na mundial.

Standardowe siedziska na sześć stadionów są efektem współpracy firmy Nowy Styl z katarskim partnerem Coastal Qatar. Transfer technologii przy wdrożeniu produkcji, oraz bieżące wsparcie dla fabryki zapewniło realizację projektu na światowym poziomie – siedziska produkowane w Katarze spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Poza standardowymi krzesłami, Forum by Nowy Styl, wyprodukowało w fabrykach w Jaśle i dostarczyło fotele do najbardziej prestiżowych lóż i sektorów VIP.

Marka Forum by Nowy Styl od 15 lat dostarcza rozwiązania widowni na stadiony i hale sportowe, sale koncertowe, kina, teatry oraz audytoria na całym świecie. Współpraca krośnieńskiej firmy z katarskim partnerem przy realizacji tego projektu zakończyła się ogromnym sukcesem, którego efekty będziemy mogli podziwiać w listopadzie i grudniu.

Jedno jest pewne, polskie krzesełka będą na trybunach finału Mistrzostw Świata, trzymamy kciuki, aby na murawie pojawili się również polscy piłkarze.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły