Krety i nornice na działce lub ogrodzie

5
Krety i nornice na działce lub ogrodzie

Gryzonie na działce są powszechnym problemem. Niestety ich wyeliminowanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Priorytetem jest to, aby pozbyć się kretów i nornic w sposób humanitarny. Liczy się to, aby skutecznie wyeksmitować ich z naszej posesji, a jednocześnie nie odbierać im życia. Na szczęście istnieje wiele dobrych sposobów na to, aby pozbyć się nieproszonych gości.

Produkty o nieprzyjemnym zapachu

Domowym sposobem na pozbycie się kretów jest rozłożenie produktów o nieprzyjemnym zapachu. Ważne jest to, aby umieścić je w okolicy kreciej nory. Gryzonie nie lubią zapachu spleśniałej cytryny, czosnku, czy też starego śledzia. Doskonale mogą zadziałać również pety, które działają odstraszająco na podziemne żyjątka. Jest to dobra propozycja, gdy działka nie jest zbyt duża. W przypadku sporej powierzchni zwierzę po prostu przeniesie się w inne miejsce, ale nadal pozostanie na terenie naszej działki. Ciężko wyobrazić sobie rozłożenie resztek jedzenia na wielkopowierzchniowym terenie – jest to fizycznie niemożliwe.

Płyny odstraszające gryzonie

W sklepach bez trudu znajdziemy specjalistyczne płyny odstraszające krety, nornice, czy też inne gryzonie. Zasada działania jest bardzo prosta – wlewamy jedną dawkę preparatu do nory. Zapach będzie działał odstraszająco, dzięki czemu zwierzę będzie zmuszone do tego, aby przenieść się w inne miejsce. Bardzo ważne jest to, aby podczas wlewania płynu odstraszającego gryzonie nie wdychać oparów. Mogą one toksycznie zadziałać na nasz organizm. Ważne jest, aby zachować niezbędne środki bezpieczeństwa. Alternatywą dla płynów są granulaty, które działają niemal identycznie, jednak ich stosowanie jest o wiele łatwiejsze i szybsze. W pierwszej kolejności wsypujemy granulki do nory, a następnie zalewamy je odpowiednią ilością wody. W tym momencie dochodzi do reakcji chemicznej, podczas której wydzielane są toksyczne opary. Nie trzeba jednak obawiać się, że spowoduje to śmierć gryzonia. Zapach jest wyczuwalny z dużej odległości, co motywuje zwierzę do tego, aby opuścić dany teren. Śmierć mogłaby zostać spowodowana poprzez bezpośredni kontakt np. spożycie granulatu.

Ultradźwiękowe odstraszacze gryzoni

Ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni to rozwiązanie nowoczesne, a zarazem bezpieczne dla zwierząt oraz ludzi. Jest to szczególnie dobra opcja, jeśli posiadamy psa, czy też kota. Pamiętajmy, że domowy zwierzak może rozkopać krecią norę – jeśli będzie tam znajdować się toksyczny środek, to z pewnością skończy się to silnym zatruciem, a nawet śmiercią. W przypadku profesjonalnych odstraszaczy nie trzeba obawiać się takich sytuacji. Jedno urządzenie obejmuje swoim zasięgiem powierzchnię około 400 m2. Dokładna wartość zależy od specyfikacji danego modelu. Akustyczne odstraszanie gryzoni jest w pełni humanitarne i nie stanowi żadnego zagrożenia. Warto wspomnieć, że tego typu odstraszacze dostępne są w okazyjnie niskich cenach, a więc niemal każdy może pozwolić sobie na zakup. Jest to odporny na czynniki atmosferyczne, więc nie trzeba obawiać się przedwczesnego zniszczenia.

Tu znajdziecie więcej informacji o bezpiecznym odstraszaniu zwierząt w tym kretów https://tatarek.com.pl/pozostale-produkty/ultradzwiekowe-odstraszacze-zwierzat/odkh2-ultradzwiekowy-odstraszacz-na-krety

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
16 maja, 2019 13:07

Ani jednego kreta nie mam od czasu jak powrzucałem do każdego kretowiska woreczki kunagone na krety. Produkt nie jest drogi a robotę robi. W tych woreczkach są mieszanki zapachów, które je odstraszają i krety się wynoszą do sąsiadów 😉

sąsiad
6 czerwca, 2019 10:18

to sąsiad musi być też zadowolony 🙂
jak też znajdzie sposób na krety to będą musiały zwrócić się o status uchodźcy w innym kraju

Paula
24 lipca, 2019 12:30

Miałam kilka razy problem z kretami w ogrodzie i znajoma poradziła mi, żebym kupiła karbid granulowany bo to je podobno odstrasza. Znalazłam takie coś na wassermanie, mają też wiele innych środków odstraszajacych natrętne zwierzaki… kupiłam no i rzeczywiście, problem zniknął.

Angela
24 lipca, 2019 12:36

Wiadomo, że najlepszy na krety jest karbid… Jak tylko potrzebuje odstraszyć krety to kupuje na wassermanie co trzeba i problem znika. Szkoda ogródka i ciężkiej pracy włożonej w jego piękny wygląd żeby wszystko zepsuły krety

Janka
19 sierpnia, 2020 13:37

W 2020 sytuacja lepsza