wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Polacy coraz częściej zaciągają kredyt gotówkowy. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo ogromna konkurencja na rynku usług finansowych sprawia, że to kredytobiorca dyktuje dzisiaj warunki. Kredyt gotówkowy udzielany jest więc na atrakcyjnych zasadach współpracy, szybko i bez zbędnych formalności.

Czy można jednak otrzymać kredyt gotówkowy ( https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ) bez zaświadczenia o zarobkach? Przekonaj się już teraz.

Kredyt gotówkowy – warunki, jakie stawia bank

Jeszcze do niedawna kredyt gotówkowy mogły zaciągać jedynie te osoby, które wykazywały pełną zdolność kredytową. Ta jest również weryfikowana i dzisiaj, natomiast przebiega na zupełnie innych zasadach. Nie wszystkie banki żądają zaświadczenia o zarobkach czy źródle ich generowania. Częściej pod uwagę brany jest raport BIK, a więc historia kredytowa. Banki analizują także rzeczywiste wpływy na konto i porównują je z kosztami stałymi, jakie ponosi potencjalny klient w każdym miesiącu rozliczeniowym.

Co więcej, coraz częściej zaciągany jest kredyt gotówkowy przez internet, a elektroniczny wniosek nie wymaga dołączania zaświadczenia o zarobkach. Dotyczy to również stałych klientów, którzy współpracują już z daną instytucją bankową. Ci uznawani są za wiarygodnych i wypłacalnych kredytobiorców.

Warto również uwzględnić, że banki coraz częściej oferują najlepsze warunki kredytowe tym nowym klientom, by zachęcić ich do współpracy. To im oferowany jest kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach, by zminimalizować wszelkie formalności i przyśpieszyć proces udzielania finansowego wsparcia.

Nie da się też ukryć, że instytucje bankowe zyskały sporą konkurencję w postaci szybkich pożyczek. Tzw. chwilówki są przecież udzielane nawet w 15 minut, dostępne są online, a weryfikacja klienta odbywa się tylko poprzez sprawdzenie danych z dowodu osobistego.

Kredyt gotówkowy a wymagania klientów

Kredytobiorcy są coraz bardziej świadomi i wymagający, bo do dyspozycji mają różne zobowiązania kredytowe. Mogą dobierać więc produkty tego rodzaju dosłownie „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty. Dzisiaj ogromną popularnością cieszy się na przykład kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń, bo ten udzielany jest szybko i to bez konieczności wychodzenia z domu. Wydaje się, że w czasach panującej pandemii koronawirusa jest to zresztą najbardziej racjonalne rozwiązanie.

Polacy są pionierami, patrząc na częstotliwość i chęć korzystania z nowoczesnej bankowości mobilnej, zaś wybierając kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, stawiają raczej na te najtańsze oferty. Liczą się koszty zobowiązania, jakie muszą ponosić w całym okresie współpracy. Pamiętajmy jednak, że Polacy patrzą najczęściej jedynie na oprocentowanie i wysokość comiesięcznej raty, zapominając o wskaźniku RRSO, a to właśnie on mówi o całkowitych opłatach. Wliczają się w takowe także koszty prowizji za udzielenie kredytu, odsetki czy konieczność prowadzenia płatnego konta do obsługi zobowiązania kredytowego.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać ten najlepszy?

Biorąc pod uwagę, że każdy bank komercyjny, jaki działa na terenie Polski, realizuje własną politykę kredytową, każda oferta kredytów gotówkowych jest inna. Dzisiaj najczęściej propozycja współpracy z bankiem jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości w zakresie spłaty comiesięcznych rat. Wszystko to sprawia, że potencjalny kredytobiorca, zanim jeszcze złoży wniosek o tego rodzaju zobowiązanie, powinien najpierw porównać co najmniej kilka różnych produktów.

Jak udaje się najlepiej wybrać kredyt gotówkowy? Kalkulator tychże zobowiązań przyda się w tym celu idealnie. To właśnie kalkulator pozwala oszacować całkowite koszty danego zobowiązania, a więc czynnik, który ma priorytetowe znaczenie, patrząc na wybór konkretnej oferty. Co ważne, kalkulator kredytowy oszacuje także zdolność kredytową, odpowiada więc na pytanie, czy kredytobiorca posiada niezbędną zdolność kredytową, by w ogóle móc skorzystać z finansowego wsparcia. Trzeba wziąć też pod uwagę, że kredyt gotówkowy, który udzielany jest bez weryfikacji dochodów potencjalnego kredytobiorcy, może charakteryzować się nieco gorszymi warunkami, a więc przede wszystkim wyższymi opłatami. To dlatego chcąc współpracować z bankiem z tytułu właśnie takiego zobowiązania, koniecznym wydaje się skorzystanie z kalkulatora. Może okazać się, że nawet kredyt gotówkowy bez zaświadczeń oferowany jest na naprawdę atrakcyjnych, korzystnych dla obu stron zasadach.

Decyzja o wzięciu kredytu musi być zawsze racjonalna, a osoby, które nie generują stałego dochodu, powinny się nad takowym wsparciem dobrze zastanowić:

  • czy będzie mnie stać na spłatę kredytu?
  • czy spłata comiesięcznych rat nie zaburzy mojej płynności finansowej?
  • czy kredyt gotówkowy jest mi na pewno niezbędny, a może jest szansa na pozyskanie potrzebnych środków z innego źródła?

Na te pytania powinien odpowiedzieć sobie każdy kredytobiorca, jeszcze przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy do wybranego banku.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły