wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kraków: dzielnice przyjazne dla rodzin z dziećmi. Którą wybrać?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ogromny rynek nieruchomości w Krakowie sprawia, że znalezienie odpowiedniego lokum może być nie lada wyzwaniem. Dotyczy to zwłaszcza rodzin z dziećmi, dla których oprócz lokalizacji i ceny, istotne są takie kwestie jak bliskości przedszkola, bezpieczeństwo czy place zabaw. Które krakowskie dzielnice są przyjazne dla rodzin z dziećmi? Prezentujemy krótki przegląd!

Spokojny Prądnik Biały

Prądnik Biały ma opinię spokojnej i dość nudnej dzielnicy Krakowa. To, co może zniechęcać studentów lub singli, może być jednak atrakcyjne dla młodych rodziców. Na terenie dzielnicy znajdują się trzy żłobki samorządowe, liczne przedszkola oraz szkoły. W dzielnicy znajdują się filie biblioteki publicznej oraz dom kultury, który oferuje ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Okolica zachęca także do spacerów. Z maluchami można wybrać się do Parku Białoprądnickiego lub Krowoderskiego. W architekturę starszych i nowych osiedli wkomponowane są także ogródki jordanowskie i skwery. Atutem dzielnicy są niższe ceny mieszkań i dobry dojazd do centrum. Blisko stąd także na Jurę, która jest popularnym celem wycieczek weekendowych. Na terenie Prądnika Białego znajdują się liczne sklepy i punkty usługowe, co ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Atrakcyjna oferta Bieżanowa-Prokocimia

Bieżanów-Prokocim to jedna z największych dzielnic mieszkalnych Krakowa. Jej charakterystyczną zabudowę stanowią duże bloki wielomieszkaniowe oraz przynależna do nich infrastruktura, taka jak place zabaw, skwery, boiska i inne miejsca, w których dzieci mogą łatwo poznać swoich rówieśników. Dzielnica wyróżnia się tak pod względem dostępu do placówek edukacyjnych. Znajdują się tu 4 szkoły podstawowe oraz aż kilkanaście przedszkoli samorządowych. Dzielnica oferuje także dostęp do parków i terenów zielonych, które idealnie nadają się na spacer. Blisko stąd na Bagry oraz do Puszczy Niepołomickiej. Przyszłych mieszkańców zachęcają ceny mieszkań oraz szeroki wybór wielopokojowych lokali o zróżnicowanym układzie. Niektórych może martwić zła sława dzielnicy. Warto mieć jednak świadomość, że wedle policyjnych statystyk w Bieżanowie-Prokocimiu rejestrowana jest taka sama ilość przestępstw, co w innych dzielnicach mieszkalnych. Jest tu także znacznie bezpieczniej niż w okolicach Starego Miasta, gdzie jest ich najwięcej.

Mieszkanie dla rodziny na Mistrzejowicach

Mistrzejowice znajdują się w pewnej odległości od centrum. Mimo to od kilku lat plasują się w czołówce najatrakcyjniejszych dzielnic do zamieszkania w Krakowie. Duża w tym zasługa nowych inwestycji deweloperskich oraz atrakcyjnych cen mieszkań, co pozwala na zakup większego lokum niż w przypadku dzielnic centralnych. Nowe osiedla projektowane są w taki sposób, aby zapewnić swoim mieszkańcom wygodę życia na co dzień. Ich cechą charakterystyczną jest obecność placów zabaw i skwerów, której dają dzieciom możliwość spędzania wolnego czasu na powietrzu. Ogrodzone i monitorowane osiedla zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Na terenie dzielnicy znajdują się liczne żłobki, przedszkola oraz sześć szkół podstawowych. Znajdziemy tu również uporządkowane i zagospodarowane parki z nowoczesnymi sprzętami do zabawy i rekreacji. To m.in. Park Tysiąclecia oraz Park Reduta. W Mistrzejowicach znajdują się także biblioteki publiczne i domy kultury, których oferta jest dostosowana zarówno do potrzeb najmłodszych, jak i starszej młodzieży.

Bogata oferta Nowej Huty

Nowa Huta to dzielnica Krakowa, która przeżywa prawdziwy renesans. Chętnie osiedlają się tu zarówno seniorzy, jak i osoby młode, w tym rodziny z dziećmi. Mieszkańcy zwracają uwagę na zrównoważony charakter dzielnicy, która zapewnia szeroki dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej, a równocześnie jest spokojna i zielona. Na uwagę zasługuje także zróżnicowany rynek nieruchomości, wśród których znajdziemy zarówno ogłoszenia kawalerek, jak i oferty dotyczące większych lokali i domów jednorodzinnych. Ogromnym atutem dzielnicy jest obecność licznych terenów zielonych, które dają możliwość spędzania czasu na łonie natury. To m.in. Łąki Nowohuckie, Zalew Nowohucki oraz parki i lasy. Każde z osiedli posiada przynależny skwerek i plac zabaw, na których młodzi krakowianie mogą zawierać nowe znajomości. Na terenie dzielnicy znajdują się samorządowe żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe i średnie.

Mieszkanie w centrum – Grzegórzki

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Grzegórzek. Centralne położenie dzielnicy sprawia, że jest to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji w Krakowie. Grzegórzki będą dobrym wyborem dla rodziców dzieci, którzy chcą, aby ich pociechy od samego początku korzystały z bogatej oferty kulturalnej i sportowej miasta. Jest to także atrakcyjna propozycja dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Na terenie Grzegórzek znajdziemy kilka szkół podstawowych oraz dwie popularne szkoły średnie VIII i XIII licea ogólnokształcące. Wystarczy kilka minut, aby dojechać stąd do Starego Miasta, gdzie wybór prestiżowych placówek edukacyjnych oraz szkół prywatnych jest znacznie większy. Mieszkańcy Grzegórzek mogą skorzystać z pływalni, lodowiska oraz kortów tenisowych. W ofercie dzielnicy przeważają mieszkania z rynku wtórnego.

Podsumowanie

Szukasz mieszkania dla rodziny w Krakowie? Wybierając odpowiednie lokum, zwróć uwagę na rozkład i metraż mieszkania oraz bliskość terenów rekreacyjnych i placówek edukacyjnych. Analizując oferty, warto rozważyć różne lokalizacje. Dzielnice oddalone od centrum zapewniają lepsze ceny mieszkań oraz większą ilość terenów zielonych. Okolice Starego Miasta to szeroki dostęp do oferty kulturalnej i wielu prestiżowych placówek edukacyjnych. Pełną ofertę mieszkań z rynku wtórnego w Krakowie znajdziesz w serwisie Gethome.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły