wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

Koronawirus a opieka nad zwierzętami w Jaśle

Wyróżnione

Redakcja
Redakcja
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

W okresie obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny nie wolno wychodzić z domu by pójść do sklepu czy pospacerować z psem. Jeżeli osoby w kwarantannie mają pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas jej trwania powinny przekazać je pod opieką rodzinie lub znajomym, czy też oddać do hotelu dla zwierząt.

Możliwości opieki nad zwierzętami domowymi:

  • Jeżeli w okresie obowiązkowej kwarantanny nie możesz zapewnić zwierzętom należytej opieki, to w pierwszej kolejności zwróć się o pomoc do sąsiadów, znajomych, rodziny. Wówczas konieczne jest takie zorganizowanie opieki, aby wykluczyć bezpośredni kontakt nowego opiekuna z osobą poddawaną kwarantannie.
  • W przypadku psów – najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie ich na czas trwania kwarantanny do domu nowego opiekuna.
  • Istnieje możliwość tymczasowego (na czas trwania kwarantanny) oddania zwierzęcia do hotelu dla zwierząt lub innego miejsca mogącego zapewnić bezpieczną nad nim opiekę (grupy wsparcia oferujące pomoc).
- Reklama -

Jednocześnie należy pamiętać, że nie ma dowodów naukowych świadczących o przenoszeniu koronawirusa przez zwierzęta domowe i gospodarskie.

Hotele dla zwierząt na terenie Jasła:

  • Fryzjer i Hotel dla Psów „Psiara”, ul. św. Jana z Dukli 54 b, tel. 888 303 929
  • Avet – hotel dla psów i kotów, Jasło, ul. Chopina 12, tel. 13 446 79 74
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wandzia
31 marca, 2020 21:05

ludzie dbajcie o zwierzaki! trzeba je kochac nie tylko jak jest cacy wszystko!

- Reklama -Odnowa biologiczna Jasło. Masaż orientalny

Ostatnie artykuły