wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Konkurs Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu – „Biblioteka zbliża sąsiadów”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza Konkurs na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach projektu BLISKO – „Biblioteka zbliża sąsiadów”.

Do udziału w Konkursie zapraszamy grupy nieformalne, osoby prywatne lub organizacje pozarządowe z terenu Gminy Tarnowiec.

Zgłoś swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej i zdobądź środki na jej realizację!

Oddolna inicjatywa kulturalno-edukacyjna w ramach projektu BLISKO – Biblioteka zbliża sąsiadów.

Konkurs jest częścią zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Celem tego programu jest wzmocnienie bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego lokalną społeczność poprzez działania w obszarze szeroko rozumianej kultury.

W ramach tego projektu wydzielona część budżetu zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów” w wysokości 23 000 zł jest przeznaczona na realizację min. 3 inicjatyw kulturalno-edukacyjnych zaproponowanych przez mieszkańców Gminy Tarnowiec. Inicjatywy mogą być realizowane w postaci warsztatów, zajęć, spotkań, wystaw, koncertów, imprez, konkursów itp.

Dlaczego warto wziąć udział w Konkursie na inicjatywę oddolną?

Możesz zgłosić projekt, który będzie sfinansowany z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Masz realną szansę zrealizować własny pomysł na ciekawą inicjatywę skierowaną do lokalnej społeczności. To Twój wkład w rozwój biblioteki, lokalnej społeczności oraz szeroko rozumianego czytelnictwa!

Kto może złożyć wniosek?

W Konkursie na inicjatywę oddolną może uczestniczyć każdy mieszkaniec Gminy Tarnowiec, który ukończył 13 lat, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe. To również szansa dla młodzieży, która będzie mogła zgłosić i z naszą pomocą zrealizować własne pomysły!

Przed zgłoszeniem projektu należy zapoznać się z załącznikami Regulaminu Konkursu, a w szczególności z Wykazem kosztów kwalifikowanych i Kryteriami oceny.

Termin składania wniosków

Formularz zgłoszeniowy do Konkursu na inicjatywy oddolne należy złożyć do 15.02.2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu. Decyduje data wpływu wniosku do GBP w Tarnowcu, a nie data wysłania wniosku.

Regulamin Konkursu wraz z załącznikami dostępny jest na stronie GBP w Tarnowcu

Regulamin konkursu i załączniki dostępne są TUTAJ

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły