Koncert zamykający warsztaty big bandowe z Jass Brass Consort

4

W miniony piątek w Jasielskim Domu Kultury odbył się koncert będący zwieńczeniem pierwszych warsztatów big bandowych dla dzieci. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku od 8 do 13 lat pod opieką muzyczną trzech muzyków Big Bandu Jass Brass Consort. Adrian Faryj (Akademia Muzyczna w Krakowie) odpowiadał za sekcję instrumentów dętych drewnianych, Robert Pisarek (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) za sekcję instrumentów dętych blaszanych, Wojciech Nowicki (kierownik big bandu JBC, muzyk, aranżer, instruktor JDK) za  sekcję rytmiczną.

Jasielski Dom Kultury jest miejscem, gdzie swoją karierę zaczynało wiele młodych jasielskich artystów, którzy z czasem osiągnęli sukcesy na miarę całego kraju i świata. Najlepszym tego przykładem jest Roksana Węgiel, zwyciężczyni ubiegłorocznej Eurowizji Junior. Roksana podobnie jak Michał Szpak, Ralph Kamiński, Mateusz Mijal i Ola Tocka była wychowanką Ewy Grzebień – nauczycielki śpiewu w Jasielskim Domu Kultury. Teraz mamy nowych adeptów muzyki, którzy mają okazję kształtować swój talent pod okiem doświadczonych trenerów Big Bandu Jass Brass Consort.

Warsztaty big bandowe odbywały się podczas ferii od 16 do 22 lutego. W tym krótkim czasie trzem muzykom udało się przygotować grupę dzieci, uczęszczających do jasielskich szkół muzycznych, do zagrania ich pierwszego w życiu koncertu. Wykonano cztery utwory, w tym What A Wonderful Word Luisa Armstronga z gościnnym udziałem Aleksandry Tockiej. Publiczność była tak zachwycona, że nie obyło się bez bisu.

Zapraszamy do posłuchania wypowiedzi inicjatora warsztatów big bandowych – Wojciecha Nowickiego na temat narodzin pomysłu i jego realizacji.

Mamy nadzieję, że inicjatywa warsztatów big bandowych przerodzi się w stałą formę rozwijania muzycznych talentów. Gratulujemy młodym artystom i ich trenerom wspaniałego występu!

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Lili
23 lutego, 2019 22:08

Wspaniałe dzieciaki! Za parę lat Jasło doczeka się nowych gwiazd!

Czorny Misiek
23 lutego, 2019 23:02

Gdzieś tam po cichu w Jaśle rozwijają się wielkie talenty. Człowiek nawet nie wie, że się takie rzeczy w jego mieście dzieją.
Brawo dla ludzi, którzy oddają swój czas i serce dla dzieciaków.

Edi
23 lutego, 2019 23:20

Cudowne, utalentowane maluszki. Bylam pod wrażeniem ich gry i skupienia 🙂

Pawel
11 marca, 2019 22:40

Brawo Dzieci Świetna robota! Duży szacunek i uznanie dla Was,min. Za to ze podczas ferii spotykaliście się z doświadczonymi muzykami i pracowaliście razem na tymi utworami zamiast siedzieć przed komputerem bądź telefonem.swietne doświadczenie.tak trzymać.