wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kolejny „Trzeźwy poranek” w powiecie jasielskim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj, na drogach powiatu jasielskiego, policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami w ramach prowadzonych działań „Trzeźwy poranek”.

„Trzeźwy poranek” jest ogólnopolskim działaniem Policji, którego celem jest eliminiowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Podczas wczorajszej akcji mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 693 kierujących. Spośród wszystkich kontrolowanych sześciu prowadziło samochód pod wpływem alkoholu. W lipcu bieżącego roku Policja zatrzymała do kontroli 860 kierowców.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, po raz kolejny realizowali zadania związane z ujawnianiem nietrzeźwych kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Niestety pomimo wielu apeli, a także częstych działań wymierzonych w eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, wiele osób nadal decyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Podczas wczorajszych działań, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 693 kierujących. W efekcie ujawnili sześciu kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Trzej odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenia.  

Co grozi za jazdę po alkoholu?

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły