wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kolejne sukcesy uczniów jasielskiego Chemika. Kilerów Trzech i Trzej Pancerni w akcji!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dwie drużyny Kilerów Trzech: Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła oraz Trzej Pancerni: Damian Iwanicki, Jakub Lechwar i Mateusz Zagórski z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle w dniach 13-14 października uczestniczyli w II edycji zawodów XChallenge 2023 w rzeszowskiej Hali Podpromie.

W zeszłym roku Hunterek, robot zaprojektowany przez Kilerów Trzech, w kategorii Task Hunters wywalczył III miejsce, a w konkurencji Smash Bots robot Kiler powtórzył sukces Hunterka.

W tym roku głodna sukcesów drużyna Kilerów Trzech i ich „podopieczni” Hunterek i Kiler nie dali szans przeciwnikom i wygrali obie konkurencje zdobywając pierwsze miejsca. Dodatkowo drużyna otrzymała nagrodę za najlepszą prezentację.

Kolejne sukcesy uczniów jasielskiego Chemika. Kilerów Trzech i Trzej Pancerni w akcji!
Fot. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle

Pierwszego dnia odbyły się zawody Task Hunters. Na specjalnie przygotowanej arenie zawodnicy wykonali szereg zadań zdalnie sterując swoim opracowanym przed zawodami pojazdem. Konkurencja ta wymagała dobrej strategii działania, wyboru zadań i współpracy zespołu. Uczestnicy prezentowali projekty przed jury, które oceniało konstrukcje, przygotowanie do zawodów, umiejętności prezentacji uczestników i zarządzania zespołem.

W drugim dniu odbyły się zawody Smash Bots – roboty walczyły ze sobą na specjalnie zaprojektowanej arenie mogącej wytrzymać każde uderzenie oraz ROBO~motion – uczestnicy prezentowali niezwykłe umiejętności z zakresu elektroniki i programowania poprzez własne autonomiczne roboty mobilne gotowe sprostać ogromnym wyzwaniom.

Kolejne sukcesy uczniów jasielskiego Chemika. Kilerów Trzech i Trzej Pancerni w akcji!
Fot. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle

W tym roku Kilerów Trzech zdeklasowało konkurencję!

Szkoła z dumą prezentuje te osiągniecia i składa gratulacje drużynie. Mimo, że uczniowie są w klasie maturalnej, to znajdują czas na rozwijanie swoich pasji.

Z radością odnotowujemy, że mają już godnych następców w drużynie Trzej Pancerni, którzy w tym roku byli o krok od podium ze swoim Dzikiem i zajęli IV miejsce w Task Hunters. Dla nich również słowa wielkiego uznania – za rok to Wy będziecie odbierać nagrody!
Podziękowania również dla pana Dominika Mitoraja – nauczyciela z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle, który przygotowując oba zespoły przekazał swoją wiedzę i poświęcił czas, aby uczniowie stanęli w szranki i wywalczyli wysokie lokaty.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły