wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kolejne 3 inwestycje drogowe w powiecie jasielskim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Rada Powiatu w Jaśle przyjęła uchwałę w sprawie realizacji w 2023 r. kolejnych trzech zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wybudowany zostanie nowy odcinek drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna – Wolica, przebudowana droga powiatowa Osobnica – Dębowiec w miejscowościach Łazy Dębowieckie i Dębowiec oraz droga powiatowa Jareniówka – Jabłonica – gr. wojew. – Czermna w Bączalu Dolnym i Bączalu Górnym.

Wojewoda Podkarpacki ogłosił nabór wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Daje on możliwość złożenia trzech wniosków o dofinansowanie zadań do realizacji w 2023 r. w wysokości od 60 do 80 % wartości inwestycji.

W dniu 16 sierpnia 2022 r. Rada Powiatu w Jaśle przyjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację w 2023 roku zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z nią Powiat będzie aplikował o środki na realizację trzech inwestycji drogowych:

  1. Budowa nowego odcinka drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna – Wolica

Droga ta stanowić będzie wschodnią obwodnicę miasta Jasła. Umożliwi przejazd samochodów ciężarowych o pełnym tonażu na tym ciągu drogowym, co znacząco udrożni ruch i zniweluje zatory drogowe w centrum miasta.

Odcinek tej drogi, znajdujący się w pasie kolejowym, wykonany zostanie przez PKP w trakcie modernizacji linii kolejowej 108 Stróże – Krościenko.

  1. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica – Dębowiec w km 2+329 – 4+507 w miejscowościach Łazy Dębowieckie i Dębowiec

Jest to ostatni odcinek drogi powiatowej Osobnica – Dębowiec, który wymaga przebudowy i położenia nowej nawierzchni. Po wykonaniu tego zadania jej użytkownicy będą mogli bezpiecznie i komfortowo z niej korzystać.

  1. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. wojew. – Czermna w km 6+450 – 7+420 w miejscowości Bączal Dolny i Bączal Górny

Po wykonaniu przebudowy droga uzyska normatywną szerokość 6 m i chodnik, co poprawi bezpieczeństwo pojazdów i pieszych na zmodernizowanym, prawie kilometrowym odcinku.

Realizacja tych zadań nastąpi pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły