wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Kościuszki w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj na ulicy Kościuszki w Jaśle kierująca osobową skodą potrąciła na przejściu dla pieszych 64-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Wczoraj przed godz. 17, na ulicy Kościuszki w Jaśle, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 64-letnia kobieta potrącona przez samochód. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że 31-latka kierująca osobową skodą, jadąc ulicą Kościuszki, nie zachował należytej ostrożności i potrąciła przechodzącą przez przejście kobietę. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do jasielskiego szpitala.

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Kościuszki w Jaśle
Fot. KPP Jasło

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Przypominamy, że znak D-6 „przejście dla pieszych” zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Apel o ostrożność i rozwagę kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo, ale kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
4 stycznia, 2023 10:43

Dobrze, że ktoś wspomniał o ostrożności pieszego – jest z nią u pieszych pod zdechłym Azorkiem „bo przecież oni mają na pasach pierwszeństwo”. Nie zwracają uwagi na to, że jadący ulicą przepisowo 50 km/h musi mieć minimum 8 m na paniczne hamowanie – na suchej powierzchni. Teraz prawie każdy jest i kierowcą i pieszym, zależnie od warunków, zatem powinien rozumieć kierujący pieszego, ale też pieszy kierującego. Pieszym nie kierującym życzę wszystkiego najlepszego – a szczególnie rozsądku.

Gogo
4 stycznia, 2023 10:47
Odpowiedź na  Jan

Tak nauczyło ich nowe prawo, że mają bezwzględne pierwszeństwo przed samochodem. Ale nie wiele im z tego prawa przyjdzie jak będą leżeć rozjechani.

Taki sobie
3 stycznia, 2023 15:09

Wtedy się reaguje jak dojdzie do wypadku

Marta
3 stycznia, 2023 11:02

Rodzinę potrąconej kobiety proszę o wiadomość na email: mzielinska@vip.onet.pl

- Reklama -

Ostatnie artykuły