wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kiss & Ride. Bezpieczne przejście i dojazd do szkoły w Kunowej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

22 września rozpoczęły się prace związane z wykonaniem przejścia i dojazdu do Szkoły Podstawowej w Kunowej. To kolejna inwestycja w powiecie jasielskim, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Zadanie jest realizowane wspólnie przez samorząd Powiatu Jasielskiego i Gminy Skołyszyn.

Samorządy wygospodarowały środki, żeby poprawić warunki ruchu drogowego oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi powiatowej w obrębie Szkoły Podstawowej w Kunowej. Ma to umożliwić budowa aktywnego przejścia dla pieszych oraz wykonanie prawidłowego, dedykowanego oświetlenia przejść i stref oczekiwania pieszych.

Zakres prac obejmował będzie budowę aktywnego przejścia dla pieszych oraz wykonanie prawidłowego oświetlenia przejść i stref oczekiwania pieszych. Ponadto, w celu zwiększenia orientacji przestrzennej osób z dysfunkcjami wzroku, do miejsc bezpiecznego przekraczania jezdni zostanie zastosowany system fakturowych oznaczeń nawierzchni, a przejście wyposażone będzie w płytki ostrzegawcze z kopułami antypoślizgowymi barwy żółtej na całej szerokości obniżonego krawężnika. Dodatkowo, dla obu kierunków ruchu, przed przejściem dla pieszych zastosowane zostaną pasy wibracyjno – akustyczne, mające ostrzegać kierowców, że zbliżają się do obszaru, w którym powinni zachować szczególną czujność i zmusić ich do zwolnienia pojazdu.

W ramach inwestycji zostanie utworzona również strefa Kiss&Drive, pozwalająca na bezpieczne pozostawienie przed budynkiem szkoły dzieci i młodzieży podwożonych samochodami.

Zakres prac obejmował będzie przestawienie ogrodzenia i dojazdu, czym zajmie się firma reprezentowana przez Wykonawcę, natomiast chodniki po obu stronach drogi i przejścia dla pieszych dla dzieci wykonane zostaną przez pracowników PZD Jasło.

Adam Pawluś – Starosta Jasielski podziękował Wójtowi oraz Radnym Gminy Skołyszyn za dobrą współpracę, dzięki której możliwa będzie poprawa bezpieczeństwa rodziców, dowożonych do szkoły dzieci, a także wszystkich innych użytkowników.

W przekazaniu udział wzięli: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Paweł Gutkowski – Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn oraz przedstawiciele Wykonawcy.

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
M.B
26 września, 2023 22:06

A może gmina by się w końcu zajęła, naprawieniem PLACU ZABAW W SKOŁYSZYNIE dla PRZEDSZKOLAKOW ? Mieliście dość czasu na naprawe, żeby dzieci mogły korzystać, a tak to patrzą na te wstęgi z zakazem!
Wstyd, żeby dzieci nie mialy, gdzie się bawić! Zamiast korzystać z pogody to siedzą w 4 ścianach. Brawo!

Nieznany poseł
26 września, 2023 22:10
Odpowiedź na  M.B

Popieram!!!!! Naprawdę wstyd dla tej gminy !!!

Renata
26 września, 2023 22:22

Uśmiechnięte tępe mordy. Ani grama rozumu, żadna myśl nie mąci oblicza. Pstryk i do przodu bo wybory

Teodor W.
26 września, 2023 22:48
Odpowiedź na  Renata

Te tępe mordy liczą PLN na kacie która im wpłynie za papraninę która zrobią! Tak że gmina będzie zadowolona i firma która to wykonuje tym bardziej będzie zadowolona bo to tak czy tak wszystko jest ustawione 😂 naprawdę chciał bym żeby jakis urzad wpadł do skolyszyna i zrobił czystkę w tej obsadzie co jest bo większość ma posadki za znajomości taka prawda!

Nieznany poseł
26 września, 2023 21:55

Brawo Gmina Skołyszyn!!!! Ale
Proponuje na prawdzie pierwsze plac zabaw dla przedszkolaków w przedszkolu a później podniecajcie się następnymi porażkami
Które będziecie robić!! To jest cyrk co się dzieje w naszej gminie Skołyszyn!!!

Nieznany poseł
26 września, 2023 22:05

I znów pójdzie masa pieniędzy na nie wiadomo co a po paru godzinach przed otwarciem zamknięcie to jak plac zabaw w przedszkolu Skołyszyn bo coś wychodzi z podłoża. Ludzie poddajcie się dymisji a nie przy korycie cały czas ile to można nikt wam uwagi nie zwróci w skolyszynie bo każdy się boi wam co kolwiek powiedzieć lepiej cztery litery polerować jak zanegować!

Nieznany poseł
26 września, 2023 21:58

Naprawić miało być

- Reklama -

Ostatnie artykuły