wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Karolina potrzebuje protezy nogi

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Mam na imię Karolina, mam 32 lata i potrzebuje nowej protezy lewej nogi. Od urodzenia mam Hipoplazję lewej kończyny dolnej i poruszam się przy pomocy protezy. Zaraz po urodzeniu przeszłam kilka operacji polegających na wyprostowaniu przekrzywionej i niewykształconej stopy oraz jej śrubowanie.

Wiązało się to z długimi pobytami w szpitalu dlatego moje wczesne dzieciństwo to tylko ból i łóżko szpitalne. Do dziś pamiętam słowa dzieci Nie możesz się z nami bawić bo masz inną nóżkę. Niestety nie było jeszcze wtedy możliwości operacyjnego wydłużenia nóżki (teraz operacje takie wykonuje się w wieku około trzech lat), zresztą pewnie i tak by nas nie było stać bo kosztują one około 600-700 tysięcy złotych.

Od najmłodszych lat jeżdżę po różnych Zakładach Ortopedycznych by dopasowali mi protezę do moich potrzeb. Mam znaczne skrzywienie kręgosłupa, które powoduje częste bóle. Muszę często korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, które pomagają tylko przez pewien czas. Jestem osobą bardzo aktywną i potrzebna mi jest proteza, która dopasuje się do moich potrzeb. Niestety z roku na rok koszt takiej protezy jest coraz wyższy (w odstępie 4 lat koszt najtańszej protezy o tej samej budowie wzrósł dwukrotnie) a limity w NFZ nie rosną (Fundusz daje tylko 3.5 tys. to jest tzw. „kropla w morzu potrzeb”). Potrzebuję protezę, która umożliwi mi normalne funkcjonowanie. 

Wpłaty można dokonać tutaj

Do tej pory ze względu na zbyt wysokie koszty, protezy które miałam były najprostsze w wykonaniu, co przez niewielką amortyzację podczas chodzenia dodatkowo negatywnie odbiło się na moim kręgosłupie, natomiast twardy lej protezy powoduje bardzo bolesne obtarcia, a w sezonie letnim odparzenia, które uniemożliwiają mi poruszanie się aż do zagojenia ran. Teraz potrzebuje mieć nowszą, lepszą ale niestety też droższą. Kwota 22,500 zł, czyli koszt protezy, niestety przekracza moje możliwości finansowe (nawet po odliczeniu 3,500 z NFZ to nadal jest 19,000 plus koszt zakupu pasa podtrzymującego protezę 650 zł).

Niestety w związku z tym, iż portal pomagam.pl pobiera 7,5% opłatę za prowadzenie zbiórki łączna kwota została podniesiona o powyższą wartość. Każda kwota wpłacana bezpośrednio na konto po zaksięgowaniu będzie na bieżąco obniżała wysokość zbiórki (to samo się tyczy zakupu ulotek i innych opłat logistycznych). Dlatego zwracam się z wielką prośbą do wszystkich osób o dobrym sercu o przekazanie jakiejkolwiek kwoty, bo każda złotówka ma znaczenie. Dziękuję za każdą pomoc i za każde udostępnienie mojej zbiórki.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły