wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jechali za szybko – na trzy miesiące stracili prawo jazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci jasielskiej drogówki skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. Wczoraj zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.

Jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nieustannie prowadzą działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jeździli z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. Niestety, w dalszym ciągu wielu kierujących zapomina o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników ruchu.   

Wczoraj funkcjonariusze z jasielskiej drogówki, pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z zawrotną prędkością nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przy użyciu ręcznych mierników prędkości zatrzymywali tych, którzy w terenie zabudowanym  oraz na odcinkach gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędzili ponad 100 km/h. W wyniku tych działań mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jeden z kierujących 21-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród wpadł w ręce policjantów około godziny 9, w Zarzeczu. Na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Drugi rekordzista został zatrzymany około godziny 11, w Łężynach na drodze wojewódzkiej W-992. 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jechał z prędkością 126 km/h. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi i stracili uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.   

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły