wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościJDK: Koncertowe zakończenie roku artystycznego

JDK: Koncertowe zakończenie roku artystycznego

Wspaniały spektakl słowno-muzyczny na zakończenie roku artystycznego 2018/2019 przygotowali pod kierunkiem swoich instruktorów wychowankowie Jasielskiego Domu Kultury. Piękne, blisko 2-godzinne widowisko, wystawione w poniedziałkowe popołudnie, 17 czerwca br., było podsumowaniem całorocznej pracy prowadzonej przez JDK z dziećmi i młodzieżą.

Na scenie zaprezentowali się: recytatorzy – Natalia Żegleń, Anika Koba, Aleksandra Łach, Zuzanna Bernacka, Katarzyna Lechowska, Michał Szpak, Michał Pakuła i Jonatan Maciejowski, przygotowani przez Helenę Gołębiowską, wicedyrektor JDK, prowadzącą zajęcia recytatorsko-aktorskie; wokaliści – Weronika Dębska, Dawid Wojnarowicz, Julia Zielińska, Aleksandra Leśniak, Aleksandra Brągiel, Emilia Starzec, Faustyna Dziedzic, Oliwia Lewandowska, zespoły wokalne Makagigi i Watra przygotowani przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK oraz tancerze – Anna Kuszarecka, Łukasz Żółtek, Dominika Mazur, Oliwia Górniak, Oliwia Baran, Justyna Węgrzyn, Natalia Baran i Julia Koś, Agnieszka Głąb i Gabriela Śnieżek, zespoły hip-hop Kids i R-Revolution oraz grupa tańca współczesnego, przygotowani przez: Łukasza Żółtka, Katarzynę Koronę i Sonię Zwoleńską.

Fot. JDK

Koncert miał kilka odsłon o zróżnicowanych klimatach. Zaczął się nastrojowo, bo „Poetycko”, po czym przez części „Och! życie” i „Zielono mi” doprowadził do wybuchu nieopisanej radości z tego, że „Idą wakacje”. Spektakl zrobił ogromne wrażenie na publiczności, która entuzjastycznie przyjmowała kolejne występy.

Fot. JDK

Na zakończenie gratulacje i podziękowania oraz wakacyjne życzenia artystom i ich opiekunom złożyła Elwira Muziałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła, zaznaczając, że związani z JDK młodzi ludzie są laureatami tylu konkursów, przeglądów i festiwali, że gdyby przyszło wszystkie zdobyte przez nich nagrody wymienić, koncert musiałby trwać o wiele, wiele dłużej. Do podziękowań przyłączył się dyrektor JDK Janusz Szewczyk.

Fot. JDK

Prezentacjom scenicznym towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych na zajęciach prowadzonych w JDK przez Annę Brożynę i Ewę Kusiak oraz części trofeów zdobytych w minionym roku artystycznym przez podopiecznych placówki, w holu przed wejściem do sali widowiskowej. Tam też przychodzącą na koncert publiczność witała grupa tańca współczesnego, która przygotowała taneczny performance.

Fot. JDK

Po koncercie nadszedł czas na pożegnanie się dzieci i młodzieży z instruktorami przed wakacyjną przerwą w zajęciach: wzajemnych podziękowań, obdarzania kwiatami, rozdawania dyplomów, słodkości, upominków itd. itp., i na scenie, i w pracowniach zajęciowych.

JDK – st

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły