wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. W laboratorium szalonego naukowca!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zabawy i gry sprawnościowe, ale również laboratorium i doświadczenia z ciekłym azotem i suchym lodem czekały na dzieci, które wzięły udział w Odlotowym Popołudniu z Estradą Tyską. Na milusińskich, którzy przybyli do JDKu we wtorkowe popołudnie 22 lutego br. czekała moc atrakcji.

Tego dnia scena Jasielskiego Domu Kultury zamieniła się w laboratorium szalonego naukowca. Czego tam nie było! Zlewki, menzurki, próbówki, a także termosy, garnek, a nawet czajnik. Przede wszystkim była tam duża butla z ciekłym azotem.

Śmiałkowie mieli okazję na własnej skórze przekonać się jak to jest puszczać dym nosem, jedząc… chrupkę kukurydzianą, przyjrzeć się z bliska suchemu lodowi, zmieścić w garnku schłodzonym ciekłym azotem cztery nadmuchane baloniki czy potrzymać w dłoni… płomień.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przyszłych laborantów. Mali naukowcy  przez blisko dwie godziny odkrywali fascynujący świat nauki poprzez doświadczenia i zabawę, własnoręcznie  mogli wykonać też część eksperymentów.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły