wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło placem zabaw dla wandali

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ostatnim czasie było głośno o licznych aktach wandalizmu na terenie miasta. W przestrzeni publicznej pojawiały się napisy propagujące hasło „Stadion dla Czarnych”. Bazgroły najczęściej szpeciły budynki i przystanki autobusowe. Wandale nie liczyli się z tym, że szkodzą zwykłym mieszkańcom, a ich hasła nie przyniosą żadnego skutku. Być może nie rozumieli na czym polega inicjatywa społeczna i w jaki sposób można działać na rzecz Klubu w sposób cywilizowany.

Niestety nadal pojawiają się podobne akty wandalizmu. Tym razem jednak pozbawione jakiegokolwiek przesłania. Bezmyślni wandale niszczą tylko dla sobie znanej przyjemności. Można się w tym doszukać próby zaistnienia, zwrócenia na siebie uwagi. Pytanie, co jest bardziej godne uwagi – profesjonalne graffiti, które wymaga talentu i nakładu pracy, czy napis przypominający pierwsze próby odręcznego pisania w przedszkolu?

Dla prawdziwych wandali treść nie ma znaczenia, liczy się  zapał z jakim oddają się swojej pasji. W końcu każdy dąży do tego, żeby coś po nim pozostało, więc może ma to jakiś głębszy sens?

Na pewno nie jest nim demonstrowanie swojego przywiązania do Klubu Czarnych Jasło, który od tego typu działań stanowczo się odcina. Klub dąży do stworzenie lepszych warunków do rozwoju młodych piłkarzy i stara się jak najlepiej reprezentować nasze miasto. Ukazane powyżej akty wandalizmu z pewnością temu nie sprzyjają.

Zniszczona ławka Jasło

Dużym problemem młodych ludzi, bo prawdopodobnie oni za to odpowiadają, jest brak zrozumienia idei dobra wspólnego. Miasto, w którym żyją nie jest niczyje, ale należy do każdego mieszkańca, który płaci podatki. Przykre jest to, że my wszyscy, łącznie z rodzicami tych wandali, musimy ponosić koszty usuwania poczynionych szkód.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
olo
18 marca, 2019 07:45

Jeee…..e patologiii

- Reklama -

Ostatnie artykuły