wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. Nietrzeźwy uciekał kradzionym autem przed policją

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego renaultem. 39-letni mieszkaniec Krosna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami skradzionym samochodem. W chwili zatrzymania policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Zatrzymany 39-latek przebywa w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Wczoraj po godz. 19, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach miejscowości Bączal Dolny, kierujący osobowym renaultem może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze ze Skołyszyna oraz wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w tym rejonie, niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania pojazdu. W trakcie tych czynności mundurowi uzyskali informację, że samochód o podanych numerach rejestracyjnych jest kradziony. 

Policjanci zauważyli wskazany samochód w Lisowie i podjęli próbę jego zatrzymania. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący renaultem zignorował sygnały do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać drogami powiatowymi, a następnie drogą krajową nr 28 w kierunku Gorlic. 

Ze względu na duże natężenie ruchu, w miejscowości Libusza na terenie województwa małopolskiego, uciekający mężczyzna zjechał na chodnik. Unieruchomił pojazd i zamknął się w środku. Aby zatrzymać kierującego, mundurowi zmuszeni byli wybić szybę w jego aucie i użyć środków przymusu bezpośredniego. 

Za kierownicą renaulta siedział 39-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie 2 promile alkoholu. Aktualnie przebywa w policyjnym areszcie. 

Śledczy będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia. Po wytrzeźwieniu 39-latek może usłyszeć zarzuty kradzieży pojazdu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.  

O jego losie zadecyduje sąd.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły