wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. Most na Gądkach już otwarty

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Już można korzystać z mostu, który połączył osiedle Gądki z centrum miasta. Wartość inwestycji to 8,6 mln zł, z czego 4 mln zł pokryte zostało z dofinansowania uzyskanego z Funduszu Dróg Samorządowych.

Mieszkańcy czekali na ten most od wielu lat, gdyż jest to dla nich przede wszystkim skrócenie przeprawy z osiedla Gądki do centrum miasta, ale jest to również podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa. Do tej chwili wszelkie służby ratunkowe miały o wiele dłuższą drogę dotarcia do tego osiedla, a teraz ten czas będzie o wiele krótszy, co w tym wypadku jest bardzo istotne – podkreśla Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Czytaj też: Ponad 13 mln dla Powiatu Jasielskiego z Funduszu Dróg Samorządowych

Nowy most, powstał około 100 metrów od istniejącej pieszo-rowerowej kładki. Ma nośność 30 ton, długość 115 metrów, 3 przęsła i 9 metrową jezdnię z jednostronnym chodnikiem. W ramach inwestycji, oprócz budowy mostu i dojazdów (dł. ok. 190 m), powstało również włączenie do ul. Chopina i ul. Gądki, zbudowano drogę najazdową do nowego mostu (pomiędzy ul. Chopina oraz ul. Gądki), umocniono brzegi rzeki, zbudowano oraz przebudowano zjazdy publiczne i indywidualne. Powstały również oświetlenie i kanalizacja deszczowa, przebudowano również infrastrukturę techniczną.

Prace, które wykonała firma REMOST z Dębicy, rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Ze względu na sprzyjające warunki pogodowe zostały wykonane wcześniej niż planowano, stąd też most został już otwarty, by mieszkańcy mogli zacząć z niego korzystać jak najszybciej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły