wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło i jego mieszkańcy zawierzeni Najświętszej Maryi Pannie – Królowej Polski

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Tegoroczne obchody Narodowego Święta 3 Maja w Jaśle miały wyjątkowe znaczenie. W trakcie uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się o godz. 10.00 na płycie jasielskiego rynku, dokonano aktu zawierzenia miasta Jasła i jego mieszkańców Najświętszej Maryi Pannie – Królowej Polski.

Inicjatorem przedsięwzięcia był ks. Zbigniew Irzyk, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle. Jeszcze na początku marca wystosował pismo do przewodniczącego Rady Miejskiej Henryka Raka, w którym przekonywał o konieczności zawierzenia Jasła i jego mieszkańców Maryi uzasadniając to panującym kryzysem wiary i wartości.

Żyjemy w czasach poważnego kryzysu wiary i wartości. Coraz częściej stajemy się świadkami i ofiarami rosnącej nienawiści, niesprawiedliwości, zazdrości, zawiści. Jesteśmy świadkami prób odrzucenia Boga, niezrozumiałej postawy i stanowiska wielu Polaków zarówno wobec aborcji, eutanazji jak i samobójstw. Pokolenie wychowane w takich wartościach nie sprosta wyzwaniom czasów i nie zbuduje Polski bezpiecznej, spokojnej i szczęśliwej – pisał ks. Zbigniew Irzyk.

Mieszkańcy pragną zawierzyć siebie i swoje miasto opiece Matki Bożej. Inicjatywa ta w dużej mierze wypłynęła z ich potrzebny

Przekonywał ks. Zbigniew Irzyk

Pomysł zyskał uznanie władz miejskich, które 17 kwietnia podczas LXXX sesji Rady Miasta w Jaśle jednomyślnie podjęły uchwałę w przedmiotowej sprawie.

3 maja, podczas uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, Burmistrz Ryszard Pabian zawierzył miasto Jasło i jego mieszkańców Najświętszej Maryi – Królowej Polski.

Akt Zawierzenia Miasta Jasła i Społeczności Miejskiej Najświętszej Maryi Pannie  – Królowej Polski

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Królowo Polski!

Ja, Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła

 mając na uwadze, iż żyjemy w czasach poważnego kryzysu wiary i wartości, w czasach obarczonych widmem pandemii i wojny, staję przed Twoim obliczem w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i Patronów Polski, aby powierzyć Tobie Najświętsza Maryjo Panno, a przez Twoje wstawiennictwo Bogu, losy Miasta Jasła i jego mieszkańców.

Królowo Polski, niech za Twoim wstawiennictwem nasze Miasto rozwija się na chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny. A Ty Maryjo, rozporządzaj nim według zamiarów i planów miłości Bożej. Spraw Jasnogórska Matko, aby serca mieszkańców i władz otworzyły się na płomień miłości Twojego Niepokalanego Serca.

Radni Rady Miejskiej  Jasła wraz z Burmistrzem Miasta Jasła mając Maryję jako swoja Orędowniczkę i Przewodniczkę na drogach codziennego życia, jesteśmy ufni, że w pracy dla naszego Miasta nie zabraknie nam sił i wytrwałości, których źródłem jest wiara w Boga i wynikający z niej głęboki sens publicznej służby.

Niech przez Twoje Niepokalana Serce, Maryjo, za opieką świętego Michała Archanioła, wstawiennictwem świętego Antoniego – Patrona naszego Miasta, na naszej ziemi wzrasta Królestwo Najświętszego Serca Jezusowego, Amen.

Po zakończeniu celebracji na Rynku w Jaśle patriotyczny pochód przemaszerował do miejskiego parku. Na trasie pochodu złożono kwiaty i oddano honory pod tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja.

Po odegraniu hymnu Polski i wysłuchaniu Apelu Pamięci Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Uroczystości na końcu uświetnił program artystyczny w wykonaniu solistów Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Witold
3 maja, 2023 17:26

Jakim prawem władza samorządowa odprawia gusła za publiczne pieniądze?

Uczeń Jezusa
3 maja, 2023 20:21

Bogu dziękuję że nie jestem z Jasła 🫣😱 szaleństwo i opętanie na mieszkańców ściągneli. Ks. Jeremiasza 7 i 44 rozdzał.

ATEISTA
3 maja, 2023 23:23

POLSKA TO PAŃSTWO ŚWIECKIE, ALE JASŁO TO NAJWIĘKSZY POMNIK CIEMNOTY, GŁUPOTY I ZACOFANIA JASIELSKICH RADNYCH, PUSTOSTANÓW UMYSŁOWYCH DZBANÓW !!!! WSTYD I HAŃBA NA CAŁĄ POLSKĘ DZIĘKI TYM IDIOTOM !!!

Andrzej Lechowski
3 maja, 2023 17:19

Czy to prawda że? „Po odegraniu hymnu Polski i wysłuchaniu Apelu Pamięci Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian wygłosił okolicznościowe przemówienie”. W którym to zrezygnował z pełnionej funkcji a RM idąc Jego śladem rozwiązała się?.

Warto znać historie
4 maja, 2023 11:43

Warto pamiętać o tym że kościół sprzeciwiał się przyjęciu konstytucji bo bał się utraty przywilejów. Teraz nikt nie widzi problemu żeby instytucja która bojkotowała konstytucję podpinała się pod jej obchody. Kiedy Polska będzie wreszcie wolna i niepodległa bez watykańskich urzędników?

Ja z olokic
4 maja, 2023 12:32

Jebłem,
Średniowiecze i zacofanie to to z czego teraz słynie Jasło.Wlodaze za pieniądze podatników zrobili sobie prywatny folwark,a co z ludźmi którzy nie mają ochoty i nie wydali zgody na wciągnięcie ich w to szaleństwo?Może powinna się nimi zająć prokuratura za obrażanie uczuć religijnych czy działa to tylko w jedną stronę?
Żenada i ośmieszenie

Andrzej Lechowski
3 maja, 2023 17:32

Czy to prawda że byli milicjanci, pzpr-owcy, ormowcy i funkcjonariusze ub i sb poprosili na tej uroczystości o wybaczenie za to że współpracowali z powojennym okupantem (kolaborowali)?

- Reklama -

Ostatnie artykuły