wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. Festiwal Nauki 2021. Nauka i zabawa!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Szereg atrakcji i technologicznych nowinek, a przed wszystkim mnóstwo dobrej zabawy, zapewnili wystawcy Festiwalu Nauki, który odbył się 2 października br. w Jasielskim Domu Kultury. Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Jasło, Jasło Miasto Wiedzy i Jasielski Dom Kultury, zaś partnerami: Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, gościli u nas: Estrada Tyska, Instytut Badań Kompetencji, Fundacja Wspierania Edukacji Przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” i I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Po raz pierwszy do Festiwalu przyłączyli się: Centrum Nauki Kopernik oraz Jasielski Klub Łączności SP8KJX.

Jasło. Festiwal Nauki 2021

Odwiedzający JDK mieli możliwość wzięcia udziału w ciekawych eksperymentach, m.in. w kuchni molekularnej, uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych oraz przekonać się o właściwościach ludzkiego mózgu i skutkach oddziaływania ciśnienia. Nie zabrakło także dobrze już znanych stanowisk: lustra Frankensteina, puzzli geometrycznych, trójkąta Pascala, gier  logicznych i kącika edukacyjnego dla najmłodszych. Były także pokazy w strefach: lotniczej, konstruktorskiej oraz zabawy z nauką. Obserwatorium działające przy I LO w Jaśle prowadziło m.in. pokazy obserwacji przez teleskop, pomiar anomalii ziemskiego pola magnetycznego, zaś krótkofalowcy zaprezentowali sprzęt radiowy, przeprowadzili pokaz łączności w systemach fonicznych i cyfrowych.

Jasło. Festiwal Nauki 2021

W ramach wydarzenia zorganizowano również dwie wystawy towarzyszące: przygotowaną przez Muzeum Regionalne „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” oraz ekspozycję „Lem”, przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły